Uznani ekonomiści, intrygujące debaty - już w kwietniu trzydniowe seminarium organizowane po raz szósty przez Forum Obywatelskiego Rozwoju (FOR).
Wiosenna Szkoła Leszka Balcerowicza to trzydniowe seminarium z najlepszymi polskimi ekonomistami organizowane już po raz szósty przez Forum Obywatelskiego Rozwoju. Odbędzie się ono w dniach 20-22 kwietnia 2012 r. (piątek-niedziela) w Warszawie, a podczas zajęć spróbujemy odpowiedzieć na pytanie: Co zrobić, aby więcej Polaków pracowało?
W ramach Wiosennej Szkoły Leszka Balcerowicza wykłady poprowadzą m.in.: Agnieszka Chłoń-Domińczak - ekspert CASE, Ryszard Petru - partner w PwC, przewodniczący Towarzystwa Ekonomistów Polskich, Andrzej Rzońca - członek Rady Polityki Pieniężnej, Wiktor Wojciechowski - główny ekonomista Invest-Banku oraz sam prof. Balcerowicz.
Do udziału w seminarium FOR zaprasza studentów wszystkich lat i kierunków studiów, tegorocznych absolwentów oraz doktorantów (do 32. roku życia).
Wystarczy napisać pracę konkursową pt. Czy należy podnosić wiek emerytalny w Polsce? (forma: artykuł prasowy, objętość tekstu: do 5 tys. znaków ze spacjami) oraz przesłać ją na adres e-mail: kontakt@for.org.pl do niedzieli 1 kwietnia 2012 r. wraz z załączonym formularzem zgłoszeniowym.
Spośród nadesłanych prac wyłonionych zostanie 30 najlepszych, a ich autorzy wezmą udział w Wiosennej  Szkole Leszka Balcerowicza. Osoby zakwalifikowane zostaną poinformowane o wynikach mailowo i telefonicznie do 13 kwietnia 2012 r.
 ]]>