Ważniejsza praktyka czy oceny
Wśród wielu przedstawicieli zawodów prawniczych dominuje pogląd, że zawodu nauczyli się dopiero w praktyce. Oceny natomiast są słabym wyznacznikiem tego, jakim będzie się pracownikiem. Wiedza zdobyta na zajęciach oraz ta praktyczna rzadko idą w parze.
Analizując sytuację na rynku pracy uważam, że szala zwycięstwa przechyla się w stronę zdobywania praktyki. To one są tym kryterium, które pomaga pracodawcy w dokonaniu wyboru właściwego kandydata, czyli nas. Ważnym jest oczywiście dyplom wyższej uczelni – choć, jak przyznaje wielu pracodawców nie tak bardzo, jak jeszcze w połowie lat 90. Opinie są podzielone, pomysłów na osiągnięcie sukcesu jest zapewne tyle, ilu studentów prawa. Ja swoją już wybrałam. A Ty jaką drogę wybierzesz: praktyka czy oceny? Zapraszam do lektury autorskiego studium tematu.
Więcej>>> Ważniejsza praktyka czy oceny?




