Ponad 850 adwokatów będzie w najbliższą sobotę w 183 miejscowościach na terenie całej Polski udzielać bezpłatnych porad prawnych - zapowiada Dariusz Wojnar, koordynator organizowanej przez samorząd adwokacki akcji. Właśnie 15 maja br. w godzinach 9.00-15.00 Naczelna Rada Adwokacka zaprasza wszystkich potrzebujących takiej pomocy na Dzień Bezpłatnych Porad Adwokackich.

Jak podkreśla mec. Wojnar, z tej okazji do zasięgnięcia opinii u eksperta może skorzystać każdy, chociaż akcja skierowana jest przede wszystkim do osób, których nie stać na zakupienie sobie takiej usługi. - Ale nie będziemy żądać dokumentów potwierdzających trudną sytuację materialną, liczymy na uczciwość zgłaszających się do nas osób - mówi. Porady będą udzielane w kancelariach, które zgłosiły swój udział w akcji oraz w lokalnych siedzibach samorządu adwokackiego. Wykaz wszystkich tych miejsc opublikowany został na stronie internetowej NRA. W przededniu akcji lista adwokatów udzielających bezpłatnych porad będzie opublikowana w lokalnej prasie. Dodatkowe informacje w sprawie akcji można uzyskać w siedzibach Okręgowych Rad Adwokackich lub pod numerem telefonu 22 505 25 00.

 Jak przypomina pełniący obowiązki prezesa Naczelnej Rady Adwokackiej Andrzej Michałowski, to trzecia już taka akcja organizowana przez samorząd adwokacki. Podczas dwóch poprzednich dominowały problemy z zakresu prawa rodzinnego, spadkowego, dotyczące nieruchomości, podziału majątku, wiele było też pytań związanych z odszkodowaniami za skutki wypadków komunikacyjnych. Prezes NRA podkreśla też, że dni bezpłatnych porad prawnych to nie jedyne przejawy działalności pro bono adwokatów. - Wielu z naszych kolegów pomaga organizacjom i instytucjom charytatywnym czy hospicjom. Za taką właśnie pracę została wyróżniona w najnowszym rankingu kancelarii, organizowanym przez "Rzeczpospolitą", adwokat Monika Strus-Wołos, członek prezydium Naczelnej Rady Adwokackiej- dodaje Andrzej Michałowski.

Źródło: www.lex.pl 
Przygotowujesz się do egzaminów na aplikacje? Zdaj na aplikację z LEX przed Aplikacją!
www.profinfo.pl/aplikacja 
 

 

]]>