Informacje z pierwszej ręki są jak świeże warzywa.

Kto ich nie lubi? Ten zostaje z tyłu. Dlatego Redakcja Publikacji Elektronicznych dba o to, by klient zawsze dostawał najświeższe informacje (jak na talerzu).A my? Naszym pierwszym zadaniem była pomoc przy aktualizowaniu Q&A (Question&Answer) czyli Pytań i Odpowiedzi zadawanych przez użytkowników Lex’adotyczących wybranej gałęzi prawa. Biorąc pod uwagę obecną aktualizację (ujednolicenie) Kodeksu Cywilnego z64’ rokunaprawdę było co robić. A to przecież nie wszystkie ustawy, które szczęśliwie doczekały się zmian.

Prawo bankowe, czyli sztuka pisania news’ów

Jakie akcje notują wzrost, a jakie zaliczyły straty? Czy WIG20 jest na zielono, czy przeżywa bessę? O tym wszystkim nie pisaliśmy. Zajmowaliśmy się za to procedurami prawnymi, które kształtują całe bankowe środowisko. Wyszukiwanie aktualnych informacji dotyczących prawa bankowego uczy cierpliwości, uporu, a przede wszystkim sprawdzania informacji z kilku źródeł. Wszystko po to, aby mieć pewność. Dodając do tego szczyptę redakcyjnego zacięcia, pod opieką naszych merytorycznych opiekunów powstały nasze pierwsze publikacje w Lex’ie! Kto wie, może niedługo zaczniemy pojawiać się w nim regularnie.

Ostatnie 7 dni w WoltersKluwer

Ostatni tydzień spędzimy w  Dziale Handlowym. Jak go wykorzystamy? Co nam przygotują profesjonalni sprzedawcy? Jakie zadania na nas czekają? Tego jeszcze nie wiemy. Pewnym natomiast jest, że dowiecie się o tym za tydzień.

Aby transakcja doszła do skutku, obie strony muszą myśleć, że wygrały. - David H. Sandler

Stażysta Konrad