Nazwa „Flaszki” pochodzi od angielskiego "flash talks" – określenia na treściwe i dynamiczne pięciominutowe wystąpienia. Koła naukowe Uniwersytetu Warszawskiego związane z naukami ścisłymi organizują ją już po raz ósmy.

 
"Część z wystąpień przedstawia ciekawe projekty i inicjatywy, inne zaś pozwalają znaleźć inspirację do działania. Różnorodność tematów pobudza wymianę idei oraz ułatwia nawiązywanie interesujących kontaktów. Flaszki mogą stać się dla każdego motywacją do fascynującego przedsięwzięcia" – zapowiada Filip Zarzyński ze Studenckiego Koła Fizyki UW.
 
Podczas ósmej edycji będzie można dowidzieć się o możliwościach obrony przed innymi kosmicznymi zagrożeniami; człowieku 2.0, czyli o technologii stającej się nie tylko częścią życia, ale i samego człowieka; wszechobecnej interferencji, czyli o tym, że wszystko podlega prawom mechaniki kwantowej.
 
"Wydarzenie cieszy się niezmiennie rosnącą popularnością wśród studentów i wszystkich ludzi ciekawych świata. Liczba uczestników sięgała w przeszłości 170 osób, dlatego tegoroczna wiosenna edycja została rozdzielona na dwa bliźniacze spotkania" – wyjaśnia Filip Zarzyński.
 
Pierwsza z dwóch konferencji odbędzie się w czwartek 18 kwietnia o godz. 18.15 na Wydziale Fizyki UW, ul. Hoża 69. Druga w poniedziałek 22 kwietnia o tej samej porze na Wydziale Biologii UW, ul. Ilji Miecznikowa 1.
 
Szczegółowe informacje na temat konferencji są dostępne na stronie: http://www.flaszki.waw.pl/