- Dokładamy wszelkich starań, by przedsiębiorcy, uczelnie i instytuty badawcze miały możliwie najlepsze warunki do realizacji projektów – zapewnia dyrektor NCBR Wojciech Kamieniecki. Dodaje, że centrum na bieżąco wprowadza kolejne udogodnienia dla wnioskodawców oraz beneficjentów Centrum.

 

Konkurs Szybka Ścieżka na dofinansowanie projektów - NCBR>>

 

Programy wydłużone

Narodowa Agencja Wymiany Akademickiej przedłużyła terminy składania wniosków:

  • w programie Polskie Powroty - do 23 kwietnia 2020;
  • w programie im. Stanisława Ulama - do 23 kwietnia 2020;
  • w programie im. prof. Franciszka Walczaka - do 30 kwietnia 2020.

 

Podobnie postąpiło Narodowe Centrum Badań i Rozwoju. W drugiej rundzie programu Szybka Ścieżka będzie można aplikować do 20 kwietnia br. Pierwotnie datą graniczną był 3 kwietnia. Jest to runda dla projektów badawczo-rozwojowych realizowanych przez duże przedsiębiorstwa oraz konsorcja z dużych przedsiębiorstw (także z udziałem MŚP lub jednostek naukowych). Przewidziany na nią budżet to 100 mln zł.

 

 


 

Przesunięcie nastąpi też w dwóch ostatnich rundach. Dofinansowanie mogą w nich uzyskać projekty realizowane przez małe i średnie przedsiębiorstwa oraz ich konsorcja (także z udziałem jednostek naukowych). Runda trzecia, w której na wnioskodawców czeka 500 mln zł, wystartuje 21 kwietnia, a zakończy się 18 maja. Wnioski w ostatniej, czwartej rundzie będą zaś przyjmowane od 19 maja do 18 czerwca br. Tu na dofinansowanie innowacyjnych projektów zarezerwowano 300 mln zł. Nabór wniosków w pierwszej rundzie, z alokacją 300 mln zł, zakończył się 6 marca, czyli tak jak od początku planowano.

 

 

 

 

- Dziś informujemy o przedłużeniu naborów w Szybkiej Ścieżce, ale to tylko jedno z udogodnień. Wprowadziliśmy i planujemy kolejne rozwiązania, które ułatwią przedsiębiorcom, w szczególności małym i średnim, występowanie o granty i dalszą realizację już rozpoczętych projektów – akcentuje dyrektor Kamieniecki.

 

W drugiej rundzie programu Szybka Ścieżka będzie można aplikować do 20 kwietnia br. Pierwotnie datą graniczną był 3 kwietnia. Jest to runda dla projektów badawczo-rozwojowych realizowanych przez duże przedsiębiorstwa oraz konsorcja z dużych przedsiębiorstw (także z udziałem MŚP lub jednostek naukowych). Przewidziany na nią budżet to 100 mln zł.