Brytyjski system edukacji oferuje doskonałą jakość nauczania oraz możliwość uczenia się i studiowania w różnorodnym, międzynarodowym środowisku, a także rozwijania umiejętności językowych i nawiązywania przyjaźni z rówieśnikami z całego świata.

Podczas targów uczniowie, studenci oraz rodzice będą mogli osobiście porozmawiać z przedstawicielami aż 34 szkół i uczelni, uzyskać dokładne informacje na temat procesu aplikacyjnego, profilu studiów, życia studenckiego, pożyczek studenckich i wszelkich innych kwestii związanych z nauką w Wielkiej Brytanii. Absolwenci brytyjskich uczelni zrzeszeni w British Alumni Society. podzielą się swoim osobistym doświadczeniem z okresu studiów w Wielkiej Brytanii.

W trakcie targów odbędą się także prezentacje na temat: studiowania architektury na brytyjskim uniwersytecie, wyboru właściwego kierunku studiów i uczelni, studiów, które umożliwiają karierę menedżerską w świecie sportu, i wiele innych.

Na stoisku British Council będzie można uzyskać informacje dotyczące kursów oraz testu International English Language Testing System (IELTS), oceniającego poziom znajomości języka angielskiego osób chcących studiować lub pracować w środowisku anglojęzycznym.

W Warszawie Targi odbędą się 13 listopada w godz. 11.00 - 16.00 w Centrum Nauki Kopernik, w Krakowie - 14 listopada w godz. 11.00 - 16.00 w Hotelu Andel's przy ul. Pawiej 3.

Pełna lista wystawców oraz program Targów dostępny jest na stronie British Council. Wstęp na targi jest wolny, wymagana jest wcześniejsza rejestracja.

 Źródło informacji: British Council