W ramach akcji Share Your Christmas studencistworzyli platformę internetową - system łączący studentów-gości i studentów-gospodarzy w pary. Dzięki temu ochotnicy, którzy chcą zaprosić studenta do swojego domu na święta mogą się zarejestrować. A w ten sposób student z zagranicy, który nie chce spędzać świąt sam, może z takiego zaproszenia skorzystać. 
 
Dlatego w tym roku studenci SGH chcą zabrać ich ze sobą na święta do swoich domów. "Są osoby, które zdążyły już niezależnie od nas umówić się na wspólne świętowanie Bożego Narodzenia, inne zaplanowały sobie wspólne podróże po Europie na ten świąteczny czas" - mówi Ewa Sarzyńska, studentka I roku kierunku Management w SGH, koordynatorka projektu Share Your Christmas.
 
"Wiemy jednak, że w naszych akademikach zostaje na święta 15 studentów z zagranicy. Ale zgłosiło się też kilkanaścioro studentów spoza akademików, którzy również nie chcą spędzać świąt samotnie" - dodaje. Wśród nich największą grupę stanowią studenci z Białorusi i Rosji. "Mamy studentkę z Abakanu - to ponad 6500 km na wschód w linii prostej stąd" - mówi Ewa. 
 
Platforma działa od dwóch dni, ale już zgłosiło się 12 osób chcących zabrać do siebie gości. System zapewnia dyskrecję uczestnikom. Na 18 grudnia zaplanowano spotkanie organizacyjne studentów-gości i studentów-gospodarzy, na którym uczestnicy akcji ustalą szczegóły wspólnego obchodzenia świąt.
 
Informacje na stronach portalu Facebooka