Chiny to jeden z ważniejszych partnerów Polski w obszarze szkolnictwa wyższego, dlatego resort nauki zachęca polskie uczelnie do współpracy z chińskimi partnerami. Forum Rektorów jest okazją do zacieśnienia dotychczasowej współpracy i nawiązania nowych kontaktów – również w obszarze nauki.

W panelu dyskusyjnym wezmą udział eksperci, którzy przybliżą możliwości i formy wzajemnej współpracy uczelni polskich i chińskich, m.in. prowadzenia wspólnych studiów oraz rozwijania inicjatyw naukowych. Zaprezentowany zostanie również wspólny dorobek środowisk akademickich z Polski i Chin.

Chińscy studenci od marca mogą korzystać z witryny www.go-poland.cn, która została dostosowana do wymogów sieci. Strona została ulokowana na serwerach w Chinach i zaindeksowana w wyszukiwarce Baidu. Trwają prace nad jej rozbudową i optymalizacją.

Trzecie Polsko-Chińskie Forum Rektorów odbędzie się 25 września o godzinie 11:00. Rejestracja na wydarzenie odbywa się poprzez internetowy system zgłoszeń do 30 czerwca 2015 r.  

(nauka.gov.pl)