Druga edycja turnieju negocjacyjnego dla aplikantów radcowskich, która po pasjonującej walce zakończyła się 29 marca. Wydarzenie odbyło się w Warszawie, a zwyciężyła drużyna OIRPv2krk z Krakowa w składzie: Łukasz Krawczyk, Natalia Duszkiewicz, Justyna Nowak. Zdobyli 737 punktów.

 
Decyzją Jury, w skład którego weszli Maciej Bobrowicz, były Prezes KRRP i Przewodniczący Rady Centrum Mediacji Gospodarczej, Waldemar Koper, Prezes Polskiego Stowarzyszenia Prawników Przedsiębiorstw, Stanisław Sołtysiński, Jerzy Stępień oraz Zbigniew Ćwiąkalski najlepszym negocjatorem Turnieju została Justyna Nowak z Krakowa.
Otwierający finał Włodzimierz Chróścik, Wiceprezes KRRP  mówił: To bardzo cenna inicjatywa samorządu radców prawnych. Tym bardziej, że jest ona unikalna w skali kraju. W zmieniającego się rynku usług prawnych, który uwzględnia nowe potrzeby naszych klientów profesjonalna znajomość negocjacji jest istotnym czynnikiem wpływającym na budowanie przewagi konkurencyjnej radców prawnych. Jestem przekonany, że turniej negocjacyjny dla aplikantów radcowskich na stałe wpisze się w kalendarz wydarzeń w radcowskim środowisku - jest to bowiem cenna inicjatywa wychodząca na przeciw potrzebom naszych najmłodszych Koleżanek i Kolegów.
Jak mówił podczas rozgrywki pomysłodawca Turnieju, Maciej Bobrowicz, większości osób wydaje się, że umiejętność negocjacji prawnicy wypijają z mlekiem matki. Tak jednak nie jest. Z badań które przeprowadził wynika, że uczymy się głównie przez doświadczenie. Jego ulubionym pytaniem zadawanym podczas różnego rodzaju konferencji bądź wykładów przez niego prowadzonych jest pytanie: kto z państwa przeczytał jakąkolwiek książkę dotyczącą mediacji? Na kilkaset osób na sali widzę tylko kilka rąk w górze – mówi Maciej Bobrowicz - Pozostali nie posiedli nawet i tej wiedzy. A z uczeniem się negocjacji z książek jest tak, jak z uczeniem się pływania poprzez  czytanie książek o pływaniu. I dlatego właśnie powstał ten turniej aby pokazać, jak można się tej kompetencji nauczyć. Jest on  oparty o inne założenia   niż wszystkie sposoby nauczania negocjacji za pomocą szkoleń.  Finał Turnieju to gra negocjacyjna , która praktycznie uczy i daje jej uczestnikom  natychmiastową informację  o poziomie posiadanych kompetencji .Gratuluję wszystkim finalistom ponieważ  wszyscy jesteście zwycięzcami.
Więcej: e-kirp.pl