Ubiegłoroczny egzamin wstępny na aplikację radcowską zdało 46,5 proc. kandydatów, na adwokacką 53 proc., natomiast aż 74,5 proc. na komorniczą i zaledwie 35 proc. na notarialną. W tym roku Minister Sprawiedliwości ustalił termin przeprowadzenia egzaminów wstępnych na 27 września. Od 2009 roku kandydaci zarówno na aplikantów radcowskich, jak i adwokackich, rozwiązują ten sam test. Zgłoszenie chęci przystąpienia do wstępnego egzaminu, należy złożyć w siedzibie komisji kwalifikacyjnej, znajdującej się na obszarze właściwej rady okręgowej izby radców prawnych. Piszący mają dwie i pół godziny, aby udzielić odpowiedzi na 150 pytań testowych. Poprawna jest tylko jedna spośród trzech podanych do wyboru. Pozytywny wynik egzaminu gwarantuje udzielenie stu poprawnych odpowiedzi. 

Wszystkim absolwentom prawa, a także studentom ostatnich lat tego kierunku, OIRP w Poznaniu oferuje możliwość wzięcia udziału w kursie, który solidnie przygotuje ich do wstępnego egzaminu na aplikację radcowską. – Kurs obejmuje 120 godzin zajęć praktycznych, podczas których uczestnicy będą się przygotowywać do rozwiązania testu  – mówi Zbigniew Tur, dziekan Okręgowej Izby Radców Prawnych w Poznaniu. – Duże znaczenie ma fakt, że zajęcia poprowadzą wysokiej klasy specjaliści - sędziowie sądów apelacyjnego i okręgowego oraz radcowie prawni – dodaje. 

Spotkania rozpoczną się 27 marca 2014 roku o godzinie 16:00 i będą się odbywać w siedzibie poznańskiej OIRP, przy ul. Chwaliszewo 69. Cena kursu wynosi 750 zł. Więcej informacji na ten temat można uzyskać pod numerem telefonu 61 853 53 11 wew. 31, drogą mailową: aplikacja@poznan.oirp.pl a także na stronie www.poznan.oirp.pl.

Więcej informacji:

Marcin Trydeński

LTM Communications

marcin.trydenski@agencja-ltm.pl

tel. 791 848 048

 

Źródło:  LTM Communications