Portal jest redagowany wspólnie przez Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego oraz uczelnie akademickie. Stanowi element kampanii Ready, Study, Go! Poland, którą resort nauki realizuje od 2012 roku. "W ramach Ready, Study, Go! Poland wspieramy polskie uczelnie w działaniach, które przyczyniają się do podniesienia poziomu ich umiędzynarodowienia" - informuje na swojej stronie internetowej Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego.

Dotychczas portal był dostępny po: polsku, angielsku, ukraińsku, rosyjsku, chińsku, portugalsku, francusku, arabsku. Na początku 2015 roku wystartowały jego dwie kolejne wersje językowe: hiszpańska www.go-poland.pl/es i niemiecka www.go-poland.pl/de .

Przeczytaj także: Ministerialny portal pomoże wybrać właściwe studia

Portal działa od połowy marca 2014 roku. W ciągu dziewięciu miesięcy funkcjonowania zanotował ponad ćwierć miliona odsłon wśród ponad 90 tys. użytkowników z ponad 170 państw. Obecnie jest linkowany na ponad 500 zewnętrznych serwisach internetowych. Najbardziej popularną zakładką jest aplikacja „Studyfinder”, w której znajduje się już blisko 700 programów studiów oferowanych w językach obcych na wszystkich trzech poziomach kształcenia przez blisko 80 uczelni akademickich.

Przeczytaj także: Regulacje prawne dotyczące portali społecznościowych

Resort nauki przewiduje dalszą rozbudowę funkcjonalności strony. W ostatnim czasie wprowadzono m.in. nową aplikację pozwalającą uczelniom na stworzenie multimedialnej wizytówki powiązanej z mediami społecznościowymi. Ciągłej rozbudowie ulega także aplikacja „Studyfinder”, pozwalająca już dziś uzyskać informacje także na temat podwójnych - wspólnych programów studiów realizowanych przez uczelnie oraz nawiązać bezpośredni kontakt z jednostką prowadzącą rekrutację na dany kierunek. 

Źródło: PAP