Uroczystość rozpoczął dziekan Okręgowej Izby Radców Prawnych w Warszawie, Włodzimierz Chróścik. W słowach skierowanych do nowozaprzysiężonych aplikantów powiedział:


„Chcę, żebyście zawsze pamiętali, że tworzymy nasz samorząd razem. Pracujemy na rzecz nas wszystkich: radców prawnych i aplikantów. Dlatego też dbamy o najwyższy poziom kształcenia – ciągle udoskonalamy program aplikacji i dostosowujemy go do wyzwań rynku usług prawnych. Dbamy o to, żeby w trakcie szkolenia spotykali Państwo wybitnych specjalistów, ludzi, którzy nie tylko doskonale znają prawo, ale i zarażają pasją w jego praktykowaniu. Przekazujemy Wam równolegle wiedzę teoretyczną i praktyczną. Naszym najważniejszym zadaniem jest pomóc Wam w zostaniu profesjonalnymi pełnomocnikami, ekspertami. Najlepszymi prawnikami na rynku! Pamiętajcie jednak, że najwięcej zależy jednak od Was samych. Od Waszej sumienności, woli i wytrwałości. Jeśli podejdziecie do aplikacji rzetelnie i odpowiedzialnie, z pewnością będziecie znakomitymi specjalistami i czeka Was w zawodzie wspaniała kariera”.

Przeczytaj także: Warszawska OIRP uruchomiła stronę internetową dla myślących o aplikacji

Ministerstwo Sprawiedliwości reprezentowała Iwona Kujawa, Dyrektor Departamentu Zawodów Prawniczych i Dostępu do Pomocy Prawnej. List do ślubujących przesłał Prezes Krajowej Rady Radców Prawnych Dariusz Sałajewski.


Podczas uroczystości wyróżniono upominkami 16 aplikantów, którzy uzyskali najlepsze wyniki w trakcie egzaminu wstępnego.


Najlepsze wyniki z przeprowadzonego egzaminu wstępnego otrzymali:
- Wiktor Danielak, Maciej Dujka, Joanna Szmigiel – ex aeguo 1. lokata
- Malwina Basak – 2. lokata
- Magdalena Gromek, p. Beata Kostecka – ex aeguo 3. lokata
- Aleksandra Bącal, p. Marcin Szwed, p. Paweł Wawszczak – ex aeguo 4. Lokata
- Malwina Jagielska, p. Magdalena Jeruzalska, p. Kacper Ziniak – ex aeguo 5. lokata
- Aleksander Grabecki, p. Hubert Makowski, p. Piotr Sobczyk, p. Paweł Stelmach – ex aeguo 6. lokata

Przeczytaj także: Chróścik: nasycenie stołecznego rynku prawniczego jest 10 - krotnie większe niż w krajach skandynawskich


Kończąc przemówienie Dziekan Chróścik wskazał: „Powiem wprost: w Izbie warszawskiej nie ma miejsca na bylejakość. Będziemy wymagać rzetelnej pracy, ale też będziemy Was w tej pracy wspierać. Zarówno ja, jak i moi współpracownicy, jesteśmy tu po to, by Wam pomagać – zapewniam, że możecie liczyć na naszą przychylność. Od dzisiaj macie więc do dyspozycji skarbiec wiedzy i praktyki – tylko od Was zależy, jak dużo zechcecie z niego wziąć.”.

Przeczytaj także: Zawieja: własna kancelaria to duże ryzyko


Od stycznia 2015 roku w Okręgowej Izbie Radców Prawnych w Warszawie szkolenie na aplikacji będzie odbywało ponad 2500 aplikantów.
Źródło: http://www.oirpwarszawa.pl/