Zuzanna Lewandowska, wiceprezes fundacji i Maciej Michalski, prezes fundacji studiowali w Wielkiej Brytanii. Wspominają, że najcięższe było zdobycie wiedzy na temat, jak się dostać na tamtejsze uczelnie. I nie chodzi tu o złożenie aplikacji czy napisanie CV, ale o stworzenie takiego listu motywacyjnego czy takiego poprowadzenia rozmowy kwalifikacyjnej, które by przedstawicieli elitarnej szkoły dosłownie powaliło na kolana.Tak powstał pomysł na działalność fundacji.

Chcemy pomóc w edukacji światowej klasy liderów biznesowych, naukowych i politycznych. Ułatwiamy dostęp do najwyższej jakości edukacji i oferujemy pomoc merytoryczną w procesie aplikacyjnym na najlepsze uczelnie na świecie – mówi Zuzanna Lewandowska, wiceprezes fundacji.

Ambasadorowie The Kings Foundation, czyli obecni studenci najlepszych uczelni (m.in. Oksfordu, Cambridge, Yale i London School of Economics), pomagają w przygotowaniu do aplikowania licealistom, a nawet gimnazjalistom. Z kolei w Stanach Zjednoczonych bardzo ważne w czasie rekrutacji jest zaprezentowanie szerokich horyzontów. A z tym młodzi Polacy radzą sobie słabo.

Mimo, że Fundacja Królów działa zaledwie kilka miesięcy i boryka się z problemami każdej młodej organizacji pozarządowej (m.in. brakiem zaplecza finansowego), to założenia są takie, że ci, którzy otrzymają pomoc od dzisiejszych ambasadorów i zaczną studia na elitarnych uczelniach, w przyszłości sami będą pomagać kolejnym rocznikom.