Od 24 do 29 maja goście konferencji i targów mogli wziąć udział w ponad 200 debatach, panelach i warsztatach poświęconych globalnym wyzwaniom stojącym przed szkolnictwem wyższym. Wydarzenie było okazją do wymiany doświadczeń i poznania nowych trendów w dziedzinie mobilności akademickiej.

Polska delegacja prezentowała ofertę polskich uczelni na stoisku narodowym „Ready, Study, Go! Poland”, zorganizowanym przez MNiSW we współpracy z Konferencją Rektorów Akademickich Szkół Polskich. Na polskim stoisku obecni byli przedstawiciele Uniwersytetu Jagiellońskiego, Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza, Politechniki Wrocławskiej, Politechniki Świętokrzyskiej, Szkoły Głównej Handlowej, Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu, konsorcjum uczelni Study in Lublin oraz Polsko-Amerykańskiej Komisji Fulbrighta.

Ponadto, polska reprezentacja zorganizowała spotkanie dla gości konferencji z całego świata, na którym zaprezentowano krajowy system szkolnictwa wyższego z uwzględnieniem potencjału infrastruktury badawczej, a także możliwości podejmowania studiów w Polsce. W ramach wydarzeń towarzyszących targom i konferencji NAFSA odbyło się także spotkanie z polską diasporą na Boston University.