Porozumienie o współpracy zostało podpisane w piątek przez minister finansów Teresę Czerwińską oraz dziekana Wydziału Elektroniki i Technik Informacyjnych PW prof. Krzysztofa Zarembę - poinformował resort finansów w przesłanym PAP komunikacie prasowym.

Ministerstwo Finansów i warszawska uczelnia będą współpracować w zakresie działalności edukacyjnej, naukowej i badawczej. Jak podkreśla MF, chodzi tutaj m.in. o realizację wspólnych projektów analitycznych oraz dotyczących infrastruktury IT.

Porozumienie zakłada, że studenci studiów I i II stopnia, studiów jednolitych magisterskich oraz studiów doktoranckich WEiTI PW będą zaangażowani we współpracę przy projektach edukacyjnych, naukowych i badawczych. Ponadto, umowa przewiduje również staże i praktyki w MF dla studentów wydziału oraz płatne formy współpracy dla niektórych z nich.

"Bardzo liczę na współpracę ze studentami i kadrą naukową" - powiedziała podczas uroczystości podpisania porozumienia minister Czerwińska, cytowana w komunikacie prasowym. "Zależy nam, żeby pokazać im, że administracja potrafi się zmieniać i jest tu dużo wyzwań do podjęcia, gdzie mogą zdobywać cenne doświadczenie zawodowe".

"Ministerstwo Finansów to interesujące miejsce do odbycia studenckich praktyk. Na informatyków czekają tu ciekawe i nietypowe wyzwania" – dodał prof. Zaremba.

Porozumienie o współpracy między MF a PW będzie obowiązywać do 31 sierpnia 2020 r. (PAP)

kflo/ ekr/