Rekrutację zimową na studia II stopnia rozpoczęła już Szkoła Główna Handlowa w Warszawie. Rejestracja kandydatów trwa do 9 stycznia 2014 r. Kandydaci mogą rekrutować się na kierunki: Administracja, Ekonomia, Europeistyka, Finanse i rachunkowość, Gospodarka przestrzenna, Metody ilościowe w ekonomii i systemy informacyjne, Międzynarodowe stosunki gospodarcze, Polityka społeczna, Stosunki międzynarodowe, Turystyka i rekreacja, a także Zarządzanie.

Trwa także rekrutacja na Uniwersytecie Opolskim. Zakończy się ona 12 lutego 2014 r. Dokumenty można składać od 27 stycznia 2014 r. do 13 lutego 2014 r. Uniwersytet zaproponował następujące kierunki: Matematyka, Informatyka, Ochrona środowiska, a także Inżynieria środowiska.

Uniwersytet Wrocławski wprowadził różne terminy rekrutacji na poszczególnych kierunkach.

Prawo, studia niestacjonarne 2,5 letnie II stopnia - rekrutacja rozpoczęła się już 2.12.2013r., ostatni dzień rejestracji zaplanowany jest na 24.01.2014r. Na początku lutego kandydaci przyjęci na studia będą mogli składać dokumenty.

Wśród propozycji uczelni znalazła się także humanistycznie brzmiąca Dyplomacja europejska, zarówno jako studia I, jak i II stopnia. W obu przypadkach są to studia niestacjonarne, przy których Uniwersytet nie określił maksymalnej ilości przyjętych studentów.

Źródło: http://www.edulandia.pl