Swoją ofertę prezentuje tam 30 brytyjskich szkół i uczelni. Wśród wystawców są przedstawiciele brytyjskich uczelni, szkół zawodowych, szkół z internatem, szkół językowych i szkół oferujących kursy zawodowe m.in. przedstawiciele BPP University, King's College London, London Metropolitan University i University College London.

„Jestem zafascynowana kulturą brytyjską. Stąd pomysł by studiować na Wyspach. Chciałabym studiować tam filmoznawstwo, a potem reżyserię” - tak swoją wizytę na targach tłumaczyła Ula, uczennica klasy maturalnej z Warszawy. Aplikować będzie do King's College London oraz na Uniwersytet w Edynburgu. „Nie oszukujmy się. Studia tam dają więcej możliwości. Jest też więcej możliwości znalezienia pracy po studiach humanistycznych, niż w Polsce” - dodała.

O studiach w Wielkiej Brytanii, najchętniej w Szkocji w Edynburgu, myśli także Marysia z Turku. Zastanawia się nad studiami lingwistycznymi, najbardziej interesuje ją sinologia. „Myślę, że da mi to możliwość nawiązania kontaktów z ludźmi z całego świata, z różnych kultur, o różnych poglądach” - mówi.

„Szukamy alternatywy wobec tego, co oferują uczelnie w Polsce. Myślę, że dzięki takim imprezom, jak te Targi, można dowiedzieć się bardzo dużo na temat systemu edukacji w Wielkiej Brytanii. Tutaj możemy u źródła uzyskać informacje na temat kosztów, opłat, kredytów na studia” - dodała mama Marysi.

Z mamą na targi przyjechała też Eliza z Białegostoku. „To moja jedynaczka, boję się, ale ją wspieram, kibicuję jej. Córka uważa, ze studia w Wielkiej Brytanii pozwolą jej bardziej na samorealizację” - podkreśliła. „Studia w Wielkiej Brytanii otwierają wiele drzwi. Studia w obcym języku sprawiają, że świetnie zna się fachową literaturę w języku obcym, zna się język fachowy” - tłumaczy Eliza. Dodaje, że bardzo ważny jest dla niej wysoki poziom uczelni brytyjskich. Eliza chciałaby studiować inżynierię biochemiczną, jak zaznacza chemia jest jej największą pasją.

„Zawsze podobał mi się brytyjski angielski. Zawsze chciałam pojechać do Wielkiej Brytanii i studiować tam. Jest tam cieplej niż w Norwegii” - powiedziała Kasia z Poznania, która ma już za sobą doświadczenia ze studiami za granicą, studiowała biologię w Norwegii. „Marzy mi się University College London, to czwarta najlepsza uczelnia na świecie. Chciałabym się tam bardzo dostać” - powiedziała. Zastanawia nad tym, czy kontynuować w Wielkiej Brytanii studia na biologii, czy na chemii.

„Cieszę się, że tu jestem. Wszyscy są tutaj bardzo pomocni, znają odpowiedź na każde pytanie. Dostałam tu mnóstwo ważnych dla mnie informacji. Wstałam o czwartej rano, by przyjechać na targi i nie żałuję. Warto było” - oceniła Kasia.

Przedstawiciele szkół i uczelni wyjaśniają m.in. jak aplikować na studia w Wielkiej Brytanii, jakie warunki trzeba spełnić, jakiej wysokości są opłaty na naukę. Odwiedzający targi mogą dowiedzieć się także jak wygląda nauka w brytyjskich podstawowych i średnich szkołach z internatem oraz na jakie stypendia mogą liczyć polscy uczniowie. Przedstawiciele Stowarzyszenia Absolwentów Uniwersytetów Brytyjskich (British Alumni Society – BAS) opowiadają o swoich doświadczeniach.

Można również zapoznać się z ofertą egzaminów IELTS oraz kursów językowych British Council. IELTS (International English Language Testing System) to test sprawdzający umiejętności językowe, stosowany do oceny poziomu znajomości języka angielskiego osób przyjmowanych na studia lub do pracy. Zdanie jego jest konieczne, jeśli chce się studiować w Wielkiej Brytanii.

Dla uczestników targów przygotowano szereg dodatkowych atrakcji: prezentacji, warsztatów i spotkań.

Patronat medialny nad targami "Education UK" ma serwis PAP - Nauka w Polsce.