Jak podaje Forbes pokolenie Y – dobrze wykształcone i nowoczesne, mające wysokie oczekiwania zawodowe. Nie lubi biurokracji, braku zaufania i tradycyjnej hierarchii. 70 proc. takich osób jest gotowych odrzucić ofertę pracy, jeśli ta nie spełnia ich wymagań. Nawet kiedy są zadowoleni z aktualnej pracy, odpowiadają na kolejne oferty. I odchodzą. – W ostatnim roku aż dwukrotnie wzrosła liczba aplikacji składanych przez osoby posiadające aktualnie zatrudnienie, zwłaszcza wśród grupy wiekowej 25-34 – mówi serwisowi Forbes Miłosz Ryniecki z GoldenLine.pl.

Forbes podaje 10 sposobów na motywowanie pokolenia Y - my przytaczamy 3 z nich:

1) Dostęp do nowych technologii
Młodzi pracownicy to pokolenie ludzi dorastających w świecie nowych technologii. Coraz częściej mówi się nawet o nowym pokoleniu C – od angielskiego ,,connected”, czyli podłączony do sieci. Zadaniem pracodawcy powinno być więc umożliwienie korzystania z nowych technologii w pracy.

2) Lokalizacja i przestrzeń do pracy
Dla generacji Y praca nie jest centrum życia, ale jedynie jego częścią. Aby zatrzymać najbardziej kreatywną i zaangażowaną grupę pracowników, firmy powinny zadbać o biuro dostosowane do ich potrzeb. Myśląc o nowoczesnym biurze, trzeba pamiętać o jego funkcjonalności, wyposażeniu i dobrej lokalizacji.

3) Dobra atmosfera pracy
Pokolenie Y jest przyzwyczajone do wszechobecnej rozrywki. Również w pracy czynnikiem, który decyduje o ich satysfakcji, jest dobra atmosfera. Młodzi pracownicy oczekują partnerskich relacji, swobodnej komunikacji, czasu na odpoczynek w ciągu dnia i okazji do integracji ze współpracownikami.

Więcej znajdziesz w serwisie Forbes>>>>