Tej wiosny najważniejsze polskie uczelnie ekonomiczne po raz kolejny wezmą udział w wyjątkowym projekcie pomagającym w integracji polskich uczelni.

Projekt Mosty Ekonomiczne to przedsięwzięcie stworzone przez Szkołę Główną Handlową w Warszawie we współpracy z Uniwersytetem Ekonomicznym w Krakowie, Wrocławiu i Poznaniu, Uniwersytetem Gdańskim i Szczecińskim w celu wymiany doświadczeń i zacieśnianiu szeroko pojmowanych więzi. Główną ideą Mostów jest jednak przedstawienie korzyści wynikających ze wzajemnej współpracy. Projekt obejmuje wszelkiego rodzaju warsztaty, serię spotkań i wykładów prowadzonych przed wykładowców, partnerów projektu, a także autorytety nie tylko z dziedziny ekonomii. W latach poprzednich Szkołę Główną Handlową zaszczyciły takie osobistości jak Leszek Balcerowicz, Hanna Gronkiewicz-Waltz oraz Leszek Czarnecki.

Mosty ekonomiczne to nie tylko rozwój intelektualny, ale także wspaniała okazja do poznania sposobu funkcjonowania innych uczelni. Czwartego marca, po zakończeniu edycji warszawskiej, studenci będą mieli okazję odwiedzić kolejno: Kraków ( 4-7 marca), Katowice 7-10 marca, Wrocław 10-13 marca, Poznań 13-16 marca, Szczecin 24-27 kwietnia, Sopot 17-20 maja. We wszystkich miastach poza częścią merytoryczną organizatorzy przygotowali także szereg wydarzeń kulturalnych, które mają pomóc zacieśniać więzi nie tylko na polu naukowym.

Tematem przewodnim tegorocznej edycji projektu na SGH jest „Warsaw Financial City”, w ramach którego odbędzie się szereg spotkań z m.in. Ludwikiem Sobolewskim, obecnym prezesem Giełdy Papierów Wartościowych. Partnerami Mostów Ekonomicznych są prestiżowe firmy i organizacje takie jak Alior Bank, PwC czy Centrum Adama Smitha. Swoimi skrzydłami projekt otaczają tak ważne instytucje jak Ministerstwo Finansów i Forum Obywatelskiego Rozwoju, co tylko podnosi renomę tego wydarzenia i pokazuje jak ogromną wagę odgrywa idea Mostów.

Śmiało można stwierdzić, że trudno znaleźć tak szeroko zakrojony międzyuczelniany projekt, co pokazuje jak ogromna potrzeba interakcji istnieje wśród studentów. Zwykło się mawiać, że współcześni młodzi ludzie często zamykają się na osobisty rozwój i pokonywanie kolejnych szczebli kariery. Mosty Ekonomiczne pokazują jak dalekie od prawdy jest takie zdanie.

Więcej informacji znaleźć można na oficjalnej stronie projektu www.mostyekonomiczne.pl oraz na Facebook’u http://www.facebook.com/mostywarszawa.

Serdecznie zapraszamy!

]]>