Jak informuje Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego w 2015 roku 16 600 studentów będzie mogło zgłosić się na praktyki w administracji publicznej. Program ma ułatwić praktykantom wejście na rynek pracy i umożliwić zdobycie nowych, praktycznych umiejętności.

Na stronie Biuletynu Informacji Publicznej KPRM znajdują się materiały informacyjne dotyczące praktyk studenckich, z których skorzystać będą mogli studenci oraz uczelnie. Oferty praktyk będą ogłaszane na stronie Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej.

Zobacz: Rząd wydał zalecenia ws. praktyk studentów w urzędach 

Jak podaje Resort zapowiedziana przez prezes rady ministrów inicjatywa spotkała się z pozytywnym przyjęciem ze strony samych zainteresowanych. Przeprowadzony przez MNiSW sondaż wykazał, że zainteresowanie ofertą praktyk wyraziło ponad sto uczelni. W roku akademickim 2013/2014 zdecydowana większość studentów korzystała z praktyk w administracji publicznej, które zazwyczaj trwały 3 miesiące.

Zobacz: Praktyki w urzędach mogą nie dojść do skutku 

Ministerstwo nauki przypomina, że stara się zapewniać miejsce praktyk dla studentów również we własnym zakresie. Najważniejszym działaniem resortu jest program „Studiujesz? Praktykuj!”, który zachęca młodych do wcześniejszego zdobywania doświadczenia, a pracodawców do organizowania ciekawych i przemyślanych ofert praktyk. MNiSW wzięło również udział w kolejnej edycji „Grasz o staż”. 

 

Zachęcamy do zapoznania się z publikacją Zatrudnianie w administracji publicznej dostępną w internetowej księgarni Profinfo>>>

imagesViewer