"Bardzo dziękuję, to jest wspaniała rzecz być w takim plebiscycie wyłonionym, ale to państwo myślą, że jestem autorytetem. Mnie to nigdy nie przyszło do głowy i chyba nie jestem, tak że nagrodę przyjmuję z wdzięcznością, ale proszę się na to nie dać nabrać" - powiedział ks. Adam Boniecki po odebraniu nagrody.

Podczas 7. Gali MediaTorów nagrodami uhonorowano także innych dziennikarzy. Nagrodę NawigaTor ("dla publicystów, dzięki którym nasze poglądy zaczynają iść własną drogą") - odebrał Michał Krzymowski z Newsweeka; w kategorii Torpeda ("za udowadnianie, że szybkość i rzetelność nie muszą się wykluczać") - Tomasz Skory z RMF FM; a w kategorii DetonaTor ("za publikacje, które wybuchły najgłośniej i najbardziej spektakularnie, nie tylko w świecie mediów") - Mariusz Szczygieł za reportaż w Wysokich Obcasach.

"Za ładowanie pozytywną energią" nagrodę AkumulaTor odebrał Filip Chajzer; w kategorii ObserwaTor ("za prawdziwe opowieści z innego, choć często bliskiego nam świata") nagroda przypadła Agacie Grzybowskiej i Wojciechowi Karpieszukowi z Gazety Wyborczej; a ProwokaTorem ("za decyzje, które dają do myślenia") uhonorowani zostali "dziennikarze, którzy odeszli z Uważam Rze".

Nagrodę InicjaTor ("za pokazywanie, że można inaczej") otrzymał program telewizyjny Wszystko o Kulturze w TVP 2, a ReformaTor ("za materiały, które zmieniają rzeczywistość z dobrym skutkiem") - Piotr Vagla Waglowski za materiały w serwisie vagla.pl.

W tym roku studenci po raz drugi zdecydowali nie przyznawać nominacji w kategorii PromoTOR, w której nagradzali za pokazywanie nowej, internetowej twarzy dziennikarstwa. Uznali, że internet stał się naturalnym miejscem pracy dziennikarzy i rozwoju mediów, dlatego projekty internetowe mogą z powodzeniem konkurować w pozostałych kategoriach. Organizatorzy nagrody nie wykluczają jednak, że w kolejnych latach zasady przyznawania nominacji w tej kategorii zostaną przeformułowane.

MediaTory to plebiscyt, w którym od 2007 roku studenci dziennikarstwa z całej Polski wskazują i nagradzają najważniejsze i najbardziej wartościowe, ich zdaniem, zjawiska w polskich mediach. W tym roku do głosowania uprawnionych było blisko 15 tys. studentów z 19 publicznych i prywatnych uczelni.

Organizatorem Plebiscytu jest Stowarzyszenie MediaTory i Koło Naukowe Studentów Dziennikarstwa UJ. Plebiscyt od początku istnienia objęty jest Honorowym Patronatem Rektora UJ.