Partnerem konkursu jest Stowarzyszenie Prawa Konkurencji, a patronem Polskie Towarzystwo Ekonomiczne. - Serdecznie zachęcam do udziału w konkursie. Z satysfakcją obserwujemy, jak z roku na rok zwiększa się zakres tematyczny nadsyłanych opracowań. Wiele z nich rodzi bardzo ciekawe dyskusje podczas posiedzeń Kapituły, czyniąc ostateczne werdykty jeszcze trudniejszymi – mówi Tomasz Chróstny, prezes UOKiK.

 

Będzie podwyżka stypendium doktoranckiego, ale nie mechanizm waloryzacji>>

 

W obu konkursach prace z zakresu ochrony konkurencji powinny poruszać zagadnienia dotyczące praktyk ograniczających konkurencję, kontroli koncentracji, pomocy publicznej lub przeciwdziałania nieuczciwemu wykorzystywaniu przewagi kontraktowej w obrocie produktami rolnymi i spożywczymi. Z kolei opracowania z obszaru ochrony konsumentów powinny dotyczyć praktyk naruszających zbiorowe interesy konsumentów niedozwolonych postanowień wzorców umów lub nieuczciwych praktyk rynkowych.

 

Konkurs na prace magisterskie

W konkursie na najlepszą pracę magisterską czekają nagrody:

  •     za zajęcie I miejsca 7 tys. zł,
  •     za zajęcie II miejsca 5 tys. zł,
  •     za zajęcie III miejsca 3 tys. zł.

Biorąc udział w konkursie magisterskim z zakresu ochrony konkurencji oraz konsumentów masz szansę na dodatkową nagrodę ― wyróżnienie Stowarzyszenia Prawa Konkurencji w wysokości 5 tys. zł.