Projekt „Zostań mecenasem” realizowany jest z myślą o utalentowanych studentach czwartego bądź piątego roku prawa oraz absolwentach tego kierunku. Pierwsza edycja zorganizowana została w zeszłym roku. Cieszyła się na tyle dużym zainteresowaniem, że kancelaria już wtedy zapowiedziała kolejną odsłonę projektu.

– Chcemy wspierać młodych i utalentowanych adeptów prawa w stawianiu pierwszych, jakże ważnych, kroków w tym trudnym zawodzie. Chcemy, żeby zdobywali cenne doświadczenie dzięki współpracy z naszymi wykwalifikowanymi mecenasami, przy naprawdę dużych sprawach, podczas obsługi ważnych klientów. Tylko w ten sposób będą mieli w przyszłości szansę na karierę w tym zawodzie – tłumaczy Tomasz Duraj, partner z Kancelarii Duraj Reck i Partnerzy.

Po liczbie uczestników tegorocznej edycji projektu „Zostań mecenasem” można stwierdzić, że studenci oraz absolwenci prawa doskonale zdają sobie z tego sprawę. Druga odsłona projektu cieszyła się bowiem nie mniejszym zainteresowaniem od pierwszej. Ostatecznie kancelaria przyjęła trzech studentów na trzymiesięczne, płatne praktyki oraz dwóch aplikantów.

Co ciekawe, właśnie ze względu na zaprezentowany poziom, a także zaangażowanie, dziś w kancelarii na stałe pracują cztery osoby, które dostały w zeszłym roku szansę odbycia praktyk lub aplikacji. – Osoby, które teraz dostają taką możliwość, prezentują zbliżony poziom, więc jest wielce prawdopodobne, że część z nich zostanie z nami na dłużej – jeśli oczywiście będzie tym zainteresowana. Tego im życzę – mówi Daniel Reck.

Tymczasem kancelaria zapowiada już trzecią edycję projektu „Zostań mecenasem”. Rozpocznie się ona – zgodnie z tradycją – w październiku 2016 roku.
Źródło: Kancelaria Adwokacka Duraj Reck i Partnerzy