Drugie kryterium dotyczyło pozytywnego wyniku wskaźników bezrobocia i zarobków absolwentów, którzy uzyskali dyplom ukończenia studiów w 2018 r. W odniesieniu do absolwentów studiów I stopnia względny wskaźnik bezrobocia musiał być mniejszy lub równy 0,72, a względny wskaźnik zarobków większy lub równy 0,97.

Rodzic już nie wymusi stacjonarnego nauczania>>

 

Dydaktyczna inicjatywa doskonałości

- Dydaktyczna inicjatywa doskonałości" to przedsięwzięcie ministra edukacji i nauki. Organizowane jest od 2019 r. Jego celem jest wsparcie publicznych uczelni zawodowych w doskonaleniu jakości kształcenia. W tym roku uruchomiono III edycję tego przedsięwzięcia - tłumaczy resort.

Na liście są: Państwowa Wyższa Szkoła Informatyki i Przedsiębiorczości w Łomży, Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa im. prof. Edwarda F. Szczepanika w Suwałkach, Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Chełmie, Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Elblągu, Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Nysie, Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa im. J.A. Komeńskiego w Lesznie, Karpacka Państwowa Uczelnia w Krośnie, Uczelnia Państwowa im. Szymona Szymonowica w Zamościu, Państwowa Uczelnia Zawodowa im. Ignacego Mościckiego w Ciechanowie, Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Koninie, Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Nowym Sączu, Mazowiecka Uczelnia Publiczna w Płocku, Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Raciborzu, Państwowa Uczelnia im. Stefana Batorego w Skierniewicach, Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Tarnowie