Wśród wystawców będą przedstawiciele brytyjskich uczelni, szkół zawodowych, szkół z internatem, szkół językowych i szkół oferujących kursy zawodowe m.in. przedstawiciele BPP University, King's College London, London Metropolitan University i University College London.

Odwiedzający dowiedzą się także, jak wygląda nauka w podstawowych i średnich szkołach z internatem oraz na jakie stypendia mogą liczyć polscy uczniowie. Przedstawiciele Stowarzyszenia Absolwentów Uniwersytetów Brytyjskich (British Alumni Society – BAS) podzielą się swoimi doświadczeniami. Będzie również możliwość zapoznania się z ofertą egzaminów IELTS oraz kursów językowych British Council.

Dla uczestników targów przygotowano szereg dodatkowych atrakcji: prezentacji, warsztatów i spotkań z absolwentami brytyjskich szkół i uczelni. O tym, jakie możliwości stwarza angielski system edukacji opowie Grażyna Anna Sutherland z London International Study Centre. Jak wybrać uniwersytet w Wielkiej Brytanii i złożyć podanie o przyjęcie doradzi Adrian Dutch z City University London.

Egzaminy GCSE and A-Levels przybliży Andrew Gillespie z D'Overbroeck's College Oxford. GCSE (The General Certificate of Secondary Education) to egzamin zdawany w szkole średniej konieczny, gdy chce się przygotowywać do zdania egzaminów A-Levels (odpowiednika polskiej matury). Z kolei Mateusz Byrski z British Council przybliży egzamin IELTS (International English Language Testing System), czyli test sprawdzający umiejętności językowe, stosowany do oceny poziomu znajomości języka angielskiego osób przyjmowanych na studia lub do pracy.

Targi "Education UK" odbędą się godzinach 11-18; wejście na Stadion Narodowy od strony ul. Zielenieckiej (Brama 2 lub Brama 11). Wstęp na wydarzenie jest wolny.

Więcej informacji pod adresem: www.britishcouncil.pl

Patronat medialny nad targami "Education UK" ma serwis PAP - Nauka w Polsce.