Celem akcji jest bezpłatna pomoc przy wypełnieniu rocznych deklaracji podatkowych osób fizycznych. Przedsięwzięcie organizowane jest po raz czwarty. Inicjatywa skierowana jest do mieszkańców Warszawy i okolic. Na rzecz lokalnej społeczności pracować będą wolontariusze z Uczelni Łazarskiego, wśród których znajdą się pracownicy, absolwenci
i studenci.

W tym roku pojawiło się kilka zmian związanych ze składaniem rocznego zeznania podatkowego PIT. Jak rozliczyć się z fiskusem zgodnie z nowymi zasadami ulgi na wychowanie dzieci? Jak złożyć deklaracje przez Internet? Czy rozliczyć podatek wspólnie
z małżonkiem? Na wszelkie trudne pytania odpowiedzą zaproszeni eksperci z Urzędu Skarbowego Warszawa Mokotów, który jest Głównym Partnerem wydarzenia. Zaplecze merytoryczne zapewnią także absolwenci Uczelni Łazarskiego. Przy specjalnie wyznaczonych stanowiskach specjaliści pomogą rozwiązać zawiłości podatkowe, wyjaśnią wątpliwości związane m.in. z przesyłaniem zeznań PIT przez Internet czy skorzystaniem z ulg i odliczeń podatkowych, a także przekazaniem 1 proc. podatku na cele społeczne. Udzielą również informacji na temat rozliczenia podatku od wynagrodzenia uzyskanego za granicą i ze sprzedaży nieruchomości.

Tego dnia będzie także dostępny punkt przyjmowania zeznań PIT 2014 dla mieszkańców dzielnicy Mokotów. Podatnicy muszą złożyć deklaracje i rozliczyć podatek do końca kwietnia. Niezbędne jest zabranie ze sobą potrzebnych dokumentów.
Organizatorami wydarzenia są: Klub Absolwenta, Dział Studenckich Inicjatyw Zewnętrznych Uczelni Łazarskiego, Lazarski Management Sp. z o.o. oraz Fundacja Uczelni Łazarskiego.

Kiedy:
15 kwietnia 2015 r., godzina 11.00-18.00
Gdzie:
Uczelnia Łazarskiego, ul. Świeradowska 43 (10 minut pieszo od metra Wilanowska)

Patronat Honorowy nad akcją objął: Marszałek Województwa Mazowieckiego oraz Burmistrz Dzielnicy Mokotów m. st. Warszawy. Partner Główny: Urząd Skarbowy Warszawa Mokotów. Partnerzy wspierający: Kancelaria Adwokacka Adwokat Tomasz Wyszogrodzki, Kancelaria Podatkowa B&F, Grupa ECDDP, Marlex Sp. z o.o., WEXPO, Warszawska Kolej Dojazdowa, Koleje Mazowieckie.

Więcej informacji znajduje się w serwisie Klubu Absolwenta Uczelni Łazarskiego.