Rozporządzenie 1225/2010 ustalające na lata 2011 i 2012 uprawnienia do połowów dla statków UE dotyczące stad niektórych gatunków ryb głębinowych

ROZPORZĄDZENIE RADY (UE) NR 1225/2010
z dnia 13 grudnia 2010 r.
ustalające na lata 2011 i 2012 uprawnienia do połowów dla statków UE dotyczące stad niektórych gatunków ryb głębinowych *

RADA UNII EUROPEJSKIEJ,

uwzględniając Traktat o funkcjonowaniu Unii Europejskiej, w szczególności jego art. 43 ust. 3,

uwzględniając wniosek Komisji Europejskiej,

a także mając na uwadze, co następuje:

(1) Zgodnie z art. 43 ust. 3 Traktatu Rada, na wniosek Komisji, ma przyjąć środki dotyczące ustalania i przydziału uprawnień do połowów.

(2) Rozporządzenie Rady (WE) nr 2371/2002 z dnia 20 grudnia 2002 r. w sprawie ochrony i zrównoważonej eksploatacji zasobów rybołówstwa w ramach wspólnej polityki rybołówstwa(1) nakłada wymóg ustanowienia - biorąc pod uwagę dostępne opinie naukowe, techniczne i ekonomiczne, a w szczególności sprawozdania przygotowane przez Komitet Naukowo-Techniczny i Ekonomiczny ds. Rybołówstwa (STECF) - środków regulujących dostęp do wód i zasobów oraz prowadzenia działalności połowowej w sposób zrównoważony.

(3) Obowiązkiem Rady jest przyjęcie środków dotyczących ustalania i przydziału uprawnień do połowów w podziale na łowiska lub grupy łowisk, w tym, w stosownych przypadkach, pewnych warunków funkcjonalnie z nimi związanych. Uprawnienia do połowów należy rozdzielić między państwa członkowskie w taki sposób, żeby zapewnić każdemu z państw członkowskich względną stabilność działalności połowowej w odniesieniu do każdego stada lub łowiska i należycie uwzględnić cele wspólnej polityki rybołówstwa ustanowione w rozporządzeniu (WE) nr 2371/2002.

(4) Całkowite dopuszczalne połowy (TAC) należy ustalać na podstawie dostępnych opinii naukowych - z uwzględnieniem aspektów biologicznych i społeczno-ekonomicznych oraz przy jednoczesnym zapewnieniu sprawiedliwego traktowania sektorów rybołówstwa - jak również w świetle opinii wyrażanych podczas konsultacji z zainteresowanymi stronami, w szczególności opinii Komitetu Doradczego ds. Rybołówstwa i Akwakultury oraz właściwych regionalnych komitetów doradczych.

(5) Uprawnienia do połowów powinny być zgodne z międzynarodowymi umowami i zasadami, takimi jak porozumienie Organizacji Narodów Zjednoczonych w sprawie ochrony międzystrefowych zasobów rybnych i zasobów rybnych masowo migrujących i zarządzania nimi z 1995 roku(2) oraz szczegółowe zasady zarządzania określone w międzynarodowych wytycznych Organizacji Narodów Zjednoczonych ds. Wyżywienia i Rolnictwa (FAO) dotyczących zarządzania połowami dalekomorskimi z 2008 roku, zgodnie z którymi, w szczególności, organ regulacyjny powinien zachować większą ostrożność w przypadkach, gdy informacje są niepewne, nierzetelne lub niepełne. Brak odpowiednich informacji naukowych nie powinien być wykorzystywany jako powód odroczenia lub zaniechania podjęcia środków ochrony i zarządzania.

(6) Najnowsze opinie naukowe Międzynarodowej Rady Badań Morza (ICES)(3) oraz STECF(4) wskazują, że większość stad głębinowych poławia się w sposób niezrównoważony i że w celu zapewnienia zrównoważonych połowów należy ograniczyć uprawnienia do połowów dotyczące tych stad aż do chwili, gdy ich liczebność wykaże tendencję wzrostową. Ponadto ICES stwierdziła również, że nie należy zezwalać na ukierunkowane połowy gardłosza atlantyckiego.

(7) Jeżeli chodzi o rekiny głębinowe, główne gatunki handlowe uznaje się za przetrzebione, w związku z czym nie należy prowadzić ukierunkowanych połowów tych gatunków. Do chwili ustalenia - za pomocą projektów w zakresie selektywności i innych środków technicznych - ilości nieuniknionych przyłowów, nie należy zezwalać na wyładunki przyłowów.

(8) Uprawnienia do połowów dotyczące gatunków głębinowych, wymienionych w załączniku I do rozporządzenia Rady (WE) nr 2347/2002 z dnia 16 grudnia 2002 r. ustanawiającego szczególne wymagania dostępu oraz warunki z tym związane mające zastosowanie do połowów zasobów głębokowodnych(5) są ustalane co dwa lata. Wyjątek stanowią jednak stada argentyny wielkiej i główne łowisko molwy niebieskiej, w przypadku których uprawnienia do połowów zależą od wyniku corocznych negocjacji z Norwegią. Uprawnienia do połowów dotyczące tych stad ustala się zatem w innym właściwym corocznym rozporządzeniu ustalającym uprawnienia do połowów.

(9) Zgodnie z rozporządzeniem Rady (WE) nr 847/96 z dnia 6 maja 1996 r. wprowadzającego dodatkowe, ustalane z roku na rok, warunki zarządzania ogólnym dopuszczalnym połowem (TAC) i kwotami(6), muszą zostać określone stada podlegające różnym środkom, o których mowa w tym rozporządzeniu.

(10) Aby rybakom unijnym zapewnić środki utrzymania należy otworzyć te łowiska w dniu 1 stycznia 2011 r.,

PRZYJMUJE NINIEJSZE ROZPORZĄDZENIE:

Artykuł  1

Przedmiot

Niniejsze rozporządzenie ustala na lata 2011 i 2012 roczne uprawnienia do połowów stad niektórych gatunków ryb głębinowych dostępne dla statków UE na wodach UE oraz niektórych wodach poza terytorium UE, na których konieczne są limity połowowe.

Artykuł  2

Definicje

1.
Do celów niniejszego rozporządzenia stosuje się następujące definicje:
a)
"statek UE" oznacza statek rybacki pływający pod banderą państwa członkowskiego i zarejestrowany w Unii;
b)
"wody UE" oznaczają wody podlegające suwerenności lub jurysdykcji państw członkowskich, z wyjątkiem wód sąsiadujących z terytoriami wymienionymi w załączniku II do Traktatu;
c)
"całkowity dopuszczalny połów" (TAC) oznacza ilość ryb, która może zostać odłowiona i wyładowana co roku w ramach każdego stada;
d)
"kwota" oznacza część TAC przydzieloną Unii, państwu członkowskiemu lub państwu trzeciemu;
e)
"wody międzynarodowe" oznaczają wody niepodlegające suwerenności lub jurysdykcji żadnego z państw.
2.
Do celów niniejszego rozporządzenia stosuje się następujące definicje obszarów:
a)
obszary ICES określono w rozporządzeniu Parlamentu Europejskiego i Rady (WE) nr 218/2009 z dnia 11 marca 2009 r. w sprawie przekazywania przez państwa członkowskie prowadzące połowy na północno-wschodnim Atlantyku danych statystycznych dotyczących połowów nominalnych(7);
b)
obszary CECAF (środkowo-wschodni Atlantyk lub główny obszar połowowy FAO 34) określono w rozporządzeniu Parlamentu Europejskiego i Rady (WE) nr 216/2009 w sprawie przekazywania przez państwa członkowskie prowadzące połowy na określonych obszarach, innych niż północny Atlantyk, danych statystycznych o połowach nominalnych(8).
Artykuł  3

TAC i przydziały

TAC dla gatunków głębinowych poławianych przez statki UE na wodach UE i niektórych wodach poza terytorium UE, przydział tych TAC pomiędzy państwa członkowskie oraz warunki funkcjonalnie z nimi związane, w stosownych przypadkach, określono w załączniku.

Artykuł  4

Przepisy szczególne dotyczące przydziałów

Przydział uprawnień do połowów pomiędzy państwa członkowskie przewidziany w załączniku odbywa się bez uszczerbku dla:

a)
wymian dokonywanych na mocy art. 20 ust. 5 rozporządzenia (WE) nr 2371/2002;
b)
odliczeń i ponownych przydziałów dokonywanych na mocy art. 37 rozporządzenia Rady (WE) nr 1224/2009 z dnia 20 listopada 2009 r. ustanawiającego wspólnotowy system kontroli w celu zapewnienia przestrzegania przepisów wspólnej polityki rybołówstwa(9) lub na mocy art. 10 ust. 4 rozporządzenia Rady (WE) nr 1006/2008 z dnia 29 września 2008 r. dotyczącego upoważnień do prowadzenia działalności połowowej przez wspólnotowe statki rybackie poza wodami terytorialnymi Wspólnoty oraz wstępu statków państw trzecich na wody terytorialne Wspólnoty(10);
c)
dodatkowych wyładunków dozwolonych na mocy art. 3 rozporządzenia (WE) nr 847/96;
d)
ilości zatrzymanych na mocy art. 4 rozporządzenia (WE) nr 847/96;
e)
odliczeń dokonywanych na mocy art. 105 i 107 rozporządzenia (WE) nr 1224/2009.
Artykuł  5

Związek z rozporządzeniem (WE) nr 847/96

Do celów rozporządzenia (WE) nr 847/96 wszystkie kwoty wymienione w załączniku do niniejszego rozporządzenia uznaje się za kwoty analityczne.

Artykuł  6

Warunki wyładunku połowu i przyłowu

Ryby pochodzące ze stad, dla których niniejsze rozporządzenie ustala uprawnienia do połowów, są zatrzymywane na burcie lub wyładowane jedynie wówczas, gdy zostały złowione przez statki państwa członkowskiego dysponującego niewykorzystaną kwotą.

Artykuł  7

Wejście w życie

Niniejsze rozporządzenie wchodzi w życie następnego dnia po jego opublikowaniu w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej.

Niniejsze rozporządzenie stosuje się od dnia 1 stycznia 2011 r.

Niniejsze rozporządzenie wiąże w całości i jest bezpośrednio stosowane we wszystkich państwach członkowskich.

Sporządzono w Brukseli dnia 13 grudnia 2010 r.

W imieniu Rady
K. PEETERS
Przewodniczący
______

(1) Dz.U. L 358 z 31.12.2002, s. 59.

(2)Porozumienie w sprawie wykonania postanowień Konwencji Narodów Zjednoczonych o prawie morza z dnia 10 grudnia 1982 roku, odnoszących się do ochrony międzystrefowych zasobów rybnych i zasobów rybnych masowo migrujących i zarządzania nimi (Dz.U. L 189 z 3.7.1998, s. 16).

(3) Sprawozdanie komitetu doradczego ICES dotyczące stad powszechnie rozprzestrzenionych i stad migrujących, księga 9, czerwiec 2010 r.

(4) Sprawozdania naukowo-techniczne Wspólnego Centrum Badawczego, przegląd opinii naukowych dotyczących roku 2011, część 2, lipiec 2010 r.

(5) Dz.U. L 351 z 28.12.2002, s. 6.

(6) Dz.U. L 115 z 9.5.1996, s. 3.

(7) Dz.U. L 87 z 31.3.2009, s. 70.

(8) Dz.U. L 87 z 31.3.2009, s. 1.

(9) Dz.U. L 343 z 22.12.2009, s. 1.

(10) Dz.U. L 286 z 29.10.2008, s. 33.

ZAŁĄCZNIK  1

O ile nie postanowiono inaczej, odniesienia do obszarów połowowych oznaczają odniesienia do obszarów ICES.

CZĘŚĆ  1

Definicja gatunków i grup gatunków

1. W wykazie zamieszczonym w części 2 niniejszego załącznika stada ryb określa się zgodnie z kolejnością alfabetyczną łacińskich nazw gatunków. Rekiny głębinowe znajdują się jednak na początku tego wykazu. Do celów niniejszego rozporządzenia poniżej podano tabelę z nazwami zwyczajowymi i ich łacińskimi odpowiednikami:
Nazwa zwyczajowa Nazwa naukowa
Pałasz czarny Aphanopus carbo
Beryksy Beryx spp.
Buławik czarny Coryphaenoides rupestris
Gardłosz atlantycki Hoplostethus atlanticus
Molwa niebieska Molva dypterygia
Morlesz bogar Pagellus bogaraveo
Widlak biały Phycis blennoides.

2. Do celów niniejszego rozporządzenia "rekiny głębinowe" oznaczają następujący wykaz gatunków:

Nazwa zwyczajowa Nazwa naukowa
Rekiny z rodzaju Apristurus Apristurus spp.
Chlamida Chlamydoselachus anguineus
Kewaczo Centrophorus granulosus
Koleń czerwony Centrophorus squamosus
Koleń iberyjski Centroscymnus coelolepis
Koleń długonosy Centroscymnus crepidater
Rekinek czarny Centroscyllium fabricii
Koleń kolcobrody Deania calcea
Liksa Dalatias licha
Koleń długopłetwy Etmopterus princeps
Kolczak czarny Etmopterus spinax
Piłogon Galeus melastomus
brak polskiej nazwy Galeus murinus
Sześcioszpar Hexanchus griseus
Kolcoskór Oxynotus paradoxus
brak polskiej nazwy Scymnodon ringens
Rekin polarny Somniosus microcephalus

CZĘŚĆ  2

Roczne uprawnienia do połowów mające zastosowanie w odniesieniu do do statków UE w obszarach, w których istnieją TAC, w podziale na gatunki i obszary (w tonach wagi w relacji pełnej)

Gatunek: Rekiny głębinowe Obszar: Wody UE i wody międzynarodowe obszarów V, VI, VII, VIII oraz IX (DWS/56789-)
Rok 2011(1) 2012
Niemcy 0 0
Estonia 0 0
Irlandia 0 0
Hiszpania 0 0
Francja 0 0
Litwa 0 0
Polska 0 0
Portugalia 0 0
Zjednoczone Królestwo 0 0
UE 0 0
TAC 0 0
(1) Przyłowy są dozwolone do wielkości nieprzekraczającej 3 % kwoty na 2009 r.:

Jako odniesienie: kwoty na 2009 r.:

Niemcy 20

Estonia 1

Irlandia 55

Hiszpania 93

Francja 339

Litwa 1

Polska 1

Portugalia 127

Zjednoczone Królestwo 187

Gatunek: Rekiny głębinowe Obszar: Wody UE i wody międzynarodowe obszaru

X (DWS/10-)

Rok 2011(1) 2012
Portugalia 0 0
UE 0 0
TAC 0 0
(1) Przyłowy są dozwolone do wielkości nieprzekraczającej 3 % kwoty na 2009 r.:

Jako odniesienie: kwoty na 2009 r.:

Portugalia 10

Gatunek: Rekiny głębinowe oraz Deania hystricosa i Deania profundorum Obszar: Wody międzynarodowe obszaru

XII (DWS/12INT-)

Rok 2011(1) 2012
Irlandia 0 0
Hiszpania 0 0
Francja 0 0
Zjednoczone Królestwo 0 0
UE 0 0
TAC 0 0
(1) Przyłowy są dozwolone do wielkości nieprzekraczającej 3 % kwoty na 2009 r.:

Jako odniesienie: kwoty na 2009 r.:

Irlandia 1

Hiszpania 17

Francja 6

Zjednoczone Królestwo 1

Gatunek: Pałasz czarny

Aphanopus carbo

Obszar: Wody UE i wody międzynarodowe obszarów

I, II, III oraz IV (BSF/1234-)

Rok 2011 2012
Niemcy 4 3
Francja 4 3
Zjednoczone Królestwo 4 3
UE 12 9
TAC 12 9
Gatunek: Pałasz czarny

Aphanopus carbo

Obszar: Wody UE i wody międzynarodowe obszarów

V, VI, VII oraz XII (BSF/56712-)

Rok 2011 2012
Niemcy 27 25
Estonia 13 12
Irlandia 67 62
Hiszpania 134 124
Francja 1 884 1 743
Łotwa 88 81
Litwa 1 1
Polska 1 1
Zjednoczone Królestwo 134 124
Inne(1) 7 6
UE 2 356 2 179
TAC 2 356 2 179
(1) Wyłącznie przyłowy. W ramach tej kwoty nie jest dozwolony żaden rodzaj ukierunkowanych połowów.
Gatunek: Pałasz czarny

Aphanopus carbo

Obszar: Wody UE i wody międzynarodowe obszarów

VIII, IX oraz X (BSF/8910-)

Rok 2011 2012
Hiszpania 11 11
Francja 26 26
Portugalia 3 311 3 311
UE 3 348 3 348
TAC 3 348 3 348
Gatunek: Pałasz czarny

Aphanopus carbo

Obszar: Wody UE i wody międzynarodowe

CECAF 34.1.2. (BSF/C3412-)

Rok 2011 2012
Portugalia 4 071 3 867
UE 4 071 3 867
TAC 4 071 3 867
Gatunek: Beryksy

Beryx spp.

Obszar: Wody UE i wody międzynarodowe obszarów

III, IV, V, VI, VII, VIII, IX, X, XII oraz XIV (ALF/3X14-)

Rok 2011 2012
Irlandia 10 10
Hiszpania 74 74
Francja 20 20
Portugalia 214 214
Zjednoczone Królestwo 10 10
UE 328 328
TAC 328 328
Gatunek: Buławik czarny

Coryphaenoides rupestris

Obszar: Wody UE i wody międzynarodowe obszarów

I, II oraz IV (RNG/124-)

Rok 2011 2012
Dania 2 1
Niemcy 2 1
Francja 9 10
Zjednoczone Królestwo 2 1
UE 15 13
TAC 15 13
Gatunek: Buławik czarny

Coryphaenoides rupestris

Obszar: Wody UE i wody międzynarodowe obszaru III (RNG/03-) (1)
Rok 2011 2012
Dania 804 804
Niemcy 5 5
Szwecja 41 41
UE 850 850
TAC 850 850
(1) Nie prowadzi się ukierunkowanych połowów buławika czarnego w obszarze ICES IIIa w oczekiwaniu na konsultacje między UE a Norwegią.
Gatunek: Buławik czarny

Coryphaenoides rupestris

Obszar: Wody UE i wody międzynarodowe obszarów

Vb, VI, VII (RNG/5B67-)

Rok 2011(1) 2012(1)
Niemcy 5 5
Estonia 43 38
Irlandia 190 165
Hiszpania 48 41
Francja 2 409 2 096
Litwa 55 48
Polska 28 25
Zjednoczone Królestwo 141 123
Inne(2) 5 5
UE 2 924 2 546
TAC 2 924 2 546
(1) Nie więcej niż 8 % każdej kwoty może być poławiane na wodach UE i wodach międzynarodowych obszarów VII, IX, X, XII, i XIV (RNG/*8X14-).

(2) Wyłącznie przyłowy. W ramach tej kwoty nie jest dozwolony żaden rodzaj ukierunkowanych połowów.

Gatunek: Buławik czarny

Coryphaenoides rupestris

Obszar: Wody UE i wody międzynarodowe obszarów

VIII, IX, X, XII oraz XIV (RNG/8X14-)

Rok 2011(1) 2012(1)
Niemcy 30 26
Irlandia 6 6
Hiszpania 3 286 2 857
Francja 151 132
Łotwa 53 46
Litwa 6 6
Polska 1 028 864
Zjednoczone Królestwo 13 12
UE 4 573 3 979
TAC 4 573 3 979
(1) Nie więcej niż 8 % każdej kwoty może być poławiane na wodach UE i wodach międzynarodowych obszarów Vb, VI, VII (RNG/*5B67-).
Gatunek: Gardłosz atlantycki

Hoplostethus atlanticus

Obszar: Wody UE i wody międzynarodowe obszaru

VI (ORY/06-)

Rok 2011 2012
Irlandia 0 0
Hiszpania 0 0
Francja 0 0
Zjednoczone Królestwo 0 0
UE 0 0
TAC 0 0
Gatunek: Gardłosz atlantycki

Hoplostethus atlanticus

Obszar: Wody UE i wody międzynarodowe

obszaru VII (ORY/07-)

Rok 2011 2012
Irlandia 0 0
Hiszpania 0 0
Francja 0 0
Zjednoczone Królestwo 0 0
Inne 0 0
UE 0 0
TAC 0 0
Gatunek: Gardłosz atlantycki

Hoplostethus atlanticus

Obszar: Wody UE i wody międzynarodowe obszarów

I, II, III, IV, V, VIII, IX, X, XII oraz XIV (ORY/1CX14)

Rok 2011 2012
Irlandia 0 0
Hiszpania 0 0
Francja 0 0
Portugalia 0 0
Zjednoczone Królestwo 0 0
UE 0 0
TAC 0 0
Gatunek: Molwa niebieska

Molva dypterygia

Obszar: Wody UE i wody międzynarodowe obszarów

II oraz IV (BLI/24-)

Rok 2011 2012
Dania 4 4
Niemcy 4 4
Irlandia 4 4
Francja 25 25
Gatunek: Molwa niebieska

Molva dypterygia

Obszar: Wody UE i wody międzynarodowe obszarów

II oraz IV (BLI/24-)

Zjednoczone Królestwo 15 15
Inne(1) 4 4
UE 56 56
TAC 56 56
(1) Wyłącznie przyłowy. W ramach tej kwoty nie jest dozwolony żaden rodzaj ukierunkowanych połowów.
Gatunek: Molwa niebieska

Molva dypterygia

Obszar: Wody UE i wody międzynarodowe obszaru

III (BLI/03-)

Rok 2011 2012
Dania 4 3
Niemcy 2 2
Szwecja 4 3
UE 10 8
TAC 10 8
Gatunek: Morlesz bogar

Pagellus bogaraveo

Obszar: Wody UE i wody międzynarodowe obszarów

VI, VII oraz VIII (SBR/678-)

Rok 2011(1) 2012(1)
Irlandia 6 6
Hiszpania 172 172
Francja 9 9
Zjednoczone Królestwo 22 22
Inne (2) 6 6
UE 215 215
TAC 215 215
(1) Należy przestrzegać minimalnego rozmiaru ryb przeznaczonych do wyładunku, który wynosi 35 cm (długość całkowita). Jednak 15 % wyładowanych ryb może mieć minimalny rozmiar do wyładunku wynoszący co najmniej 30 cm (długość całkowita).

(2) Wyłącznie przyłowy. W ramach tej kwoty nie jest dozwolony żaden rodzaj ukierunkowanych połowów.

Gatunek: Morlesz bogar

Pagellus bogaraveo

Obszar: Wody UE i wody międzynarodowe obszaru

IX (SBR/09-)

Rok 2011(1)(2) 2012(1)(2)
Hiszpania 614 614
Portugalia 166 166
UE 780 780
TAC 780 780
(1) Należy przestrzegać minimalnego rozmiaru ryb przeznaczonych do wyładunku, który wynosi 35 cm (długość całkowita). Jednak 15 % wyładowanych ryb może mieć minimalny rozmiar do wyładunku wynoszący co najmniej 30 cm (długość całkowita).

(2) Nie więcej niż 8 % każdej kwoty może być poławiane na wodach UE i wodach międzynarodowych obszarów VI, VII i VIII (SBR/*678-).

Gatunek: Morlesz bogar

Pagellus bogaraveo

Obszar: Wody UE i wody międzynarodowe obszaru

X (SBR/10-)

Rok 2011 2012
Hiszpania 10 10
Portugalia 1 116 1 116
Zjednoczone Królestwo 0 10
UE 1 136 1 136
TAC 1 136 1 136
Gatunek: Widlak biały

Phycis blennoides

Obszar: Wody UE i wody międzynarodowe obszarów

I, II, III oraz IV (GFB/1234-)

Rok 2011 2012
Niemcy 9 9
Francja 9 9
Zjednoczone Królestwo 13 13
UE 31 31
TAC 31 31
Gatunek: Widlak biały

Phycis blennoides

Obszar: Wody UE i wody międzynarodowe obszarów

V, VI oraz VII (GFB/567-)

Rok 2011(1) 2012(1)
Niemcy 10 10
Irlandia 260 260
Hiszpania 588 588
Francja 356 356
Zjednoczone Królestwo 814 814
UE 2 028 2 028
TAC 2 028 2 028
(1) Nie więcej niż 8 % każdej kwoty może być poławiane na wodach UE i wodach międzynarodowych obszarów VIII i IX (GFB/*89-).
Gatunek: Widlak biały

Phycis blennoides

Obszar: Wody UE i wody międzynarodowe obszarów

VIII oraz IX (GFB/89-)

Rok 2011(1) 2012(1)
Hiszpania 242 242
Francja 15 15
Portugalia 10 10
UE 267 267
TAC 267 267
(1) Nie więcej niż 8 % każdej kwoty może być poławiane na wodach UE i wodach międzynarodowych obszarów V, VI, VII (GFB/*567-).
Gatunek: Widlak biały

Phycis blennoides

Obszar: Wody UE i wody międzynarodowe obszarów X oraz XII (GFB/1012-)
Rok 2011 2012
Francja 9 9
Portugalia 36 36
Zjednoczone Królestwo 9 9
UE 54 54
TAC 54 54
* Kwoty połowowe ustalone w nin. rozporządzeniu zostały zwiększone zgodnie z załącznikiem do rozporządzenia Komisji nr 700/2011 z dnia 20 lipca 2011 r. (Dz.U.UE.L.11.190.2) zmieniającego nin. rozporządzenie z dniem 28 lipca 2011 r. Zmiany nie zostały naniesione na tekst.

Kwoty połowowe ustalone w nin. rozporządzeniu zostały zmniejszone zgodnie z załącznikiem do rozporządzenia Komisji nr 1016/2011 z dnia 23 września 2011 r. (Dz.U.UE.L.11.270.1) zmieniającego nin. rozporządzenie z dniem 22 października 2011 r. Zmiany nie zostały naniesione na tekst.

Kwoty połowowe ustalone w nin. rozporządzeniu zostały zmniejszone zgodnie z załącznikiem do rozporządzenia Komisji nr 1021/2011 z dnia 14 października 2011 r. (Dz.U.UE.L.11.270.16) zmieniającego nin. rozporządzenie z dniem 22 października 2011 r. Zmiany nie zostały naniesione na tekst.

Kwoty połowowe ustalone w nin. rozporządzeniu zostały zwiększone zgodnie z załącznikiem do rozporządzenia Komisji nr 319/2012 z dnia 13 kwietnia 2012 r. (Dz.U.UE.L.12.104.2) zmieniającego nin. rozporządzenie z dniem 21 kwietnia 2012 r. Zmiany nie zostały naniesione na tekst.

Kwoty połowowe ustalone w nin. rozporządzeniu zostały zmniejszone zgodnie z załącznikiem do rozporządzenia Komisji nr 700/2012 z dnia 30 lipca 2012 r. (Dz.U.UE.L.12.203.52) zmieniającego nin. rozporządzenie z dniem 7 sierpnia 2012 r. Zmiany nie zostały naniesione na tekst.

Kwoty połowowe ustalone w nin. rozporządzeniu zostały zmniejszone zgodnie z załącznikiem do rozporządzenia Komisji nr 1136/2012 z dnia 30 listopada 2012 r. (Dz.U.UE.L.12.331.31) zmieniającego nin. rozporządzenie z dniem 8 grudnia 2012 r. Zmiany nie zostały naniesione na tekst.

1 Załącznik zmieniony przez sprostowanie z dnia 14 października 2011 r. (Dz.U.UE.L.11.269.39).

Zmiany w prawie

Data 30 kwietnia dla wnioskodawcy dodatku osłonowego może być pułapką

Choć ustawa o dodatku osłonowym wskazuje, że wnioski można składać do 30 kwietnia 2024 r., to dla wielu mieszkańców termin ten może okazać się pułapką. Datą złożenia wniosku jest bowiem data jego wpływu do organu. Rząd uznał jednak, że nie ma potrzeby doprecyzowania tej kwestii. A już podczas rozpoznawania poprzednich wniosków, właśnie z tego powodu wielu mieszkańców zostało pozbawionych świadczeń.

Robert Horbaczewski 30.04.2024
Rząd chce zmieniać obowiązujące regulacje dotyczące czynników rakotwórczych i mutagenów

Rząd przyjął we wtorek projekt zmian w Kodeksie pracy, którego celem jest nowelizacja art. 222, by dostosować polskie prawo do przepisów unijnych. Chodzi o dodanie czynników reprotoksycznych do obecnie obwiązujących regulacji dotyczących czynników rakotwórczych i mutagenów. Nowela upoważnienia ustawowego pozwoli na zmianę wydanego na jej podstawie rozporządzenia Ministra Zdrowia w sprawie substancji chemicznych, ich mieszanin, czynników lub procesów technologicznych o działaniu rakotwórczym lub mutagennym w środowisku pracy.

Grażyna J. Leśniak 16.04.2024
Bez kary za brak lekarza w karetce do końca tego roku

W ponad połowie specjalistycznych Zespołów Ratownictwa Medycznego brakuje lekarzy. Ministerstwo Zdrowia wydłuża więc po raz kolejny czas, kiedy Narodowy Fundusz Zdrowia nie będzie pobierał kar umownych w przypadku niezapewnienia lekarza w zespołach ratownictwa. Pierwotnie termin wyznaczony był na koniec czerwca tego roku.

Beata Dązbłaż 10.04.2024
Będzie zmiana ustawy o rzemiośle zgodna z oczekiwaniami środowiska

Rozszerzenie katalogu prawnie dopuszczalnej formy prowadzenia działalności gospodarczej w zakresie rzemiosła, zmiana definicji rzemiosła, dopuszczenie wykorzystywania przez przedsiębiorców, niezależnie od formy prowadzenia przez nich działalności, wszystkich kwalifikacji zawodowych w rzemiośle, wymienionych w ustawie - to tylko niektóre zmiany w ustawie o rzemiośle, jakie zamierza wprowadzić Ministerstwo Rozwoju i Technologii.

Grażyna J. Leśniak 08.04.2024
Tabletki "dzień po" bez recepty nie będzie. Jest weto prezydenta

Dostępność bez recepty jednego z hormonalnych środków antykoncepcyjnych (octan uliprystalu) - takie rozwiązanie zakładała zawetowana w piątek przez prezydenta Andrzeja Dudę nowelizacja prawa farmaceutycznego. Wiek, od którego tzw. tabletka "dzień po" byłaby dostępna bez recepty miał być określony w rozporządzeniu. Ministerstwo Zdrowia stało na stanowisku, że powinno to być 15 lat. Wątpliwości w tej kwestii miała Kancelaria Prezydenta.

Katarzyna Nocuń 29.03.2024
Małżonkowie zapłacą za 2023 rok niższy ryczałt od najmu

Najem prywatny za 2023 rok rozlicza się według nowych zasad. Jedyną formą opodatkowania jest ryczałt od przychodów ewidencjonowanych, według stawek 8,5 i 12,5 proc. Z kolei małżonkowie wynajmujący wspólną nieruchomość zapłacą stawkę 12,5 proc. dopiero po przekroczeniu progu 200 tys. zł, zamiast 100 tys. zł. Taka zmiana weszła w życie w połowie 2023 r., ale ma zastosowanie do przychodów uzyskanych za cały 2023 r.

Monika Pogroszewska 27.03.2024
Metryka aktu
Identyfikator:

Dz.U.UE.L.2010.336.1

Rodzaj: Rozporządzenie
Tytuł: Rozporządzenie 1225/2010 ustalające na lata 2011 i 2012 uprawnienia do połowów dla statków UE dotyczące stad niektórych gatunków ryb głębinowych
Data aktu: 13/12/2010
Data ogłoszenia: 21/12/2010
Data wejścia w życie: 22/12/2010, 01/01/2011