Rozporządzenie 650/91 w sprawie wniosków o pomoc z Sekcji Orientacji Europejskiego Funduszu Orientacji i Gwarancji Rolnej (EFOGR) składanych w postaci programów operacyjnych, w odniesieniu do inwestycji na rzecz poprawy warunków przetwórstwa i wprowadzania do obrotu produktów rybołówstwa i akwakultury

ROZPORZĄDZENIE KOMISJI (EWG) NR 650/91
z dnia 18 marca 1991 r.
w sprawie wniosków o pomoc z Sekcji Orientacji Europejskiego Funduszu Orientacji i Gwarancji Rolnej (EFOGR) składanych w postaci programów operacyjnych, w odniesieniu do inwestycji na rzecz poprawy warunków przetwórstwa i wprowadzania do obrotu produktów rybołówstwa i akwakultury

KOMISJA WSPÓLNOT EUROPEJSKICH,

uwzględniając Traktat ustanawiający Europejską Wspólnotę Gospodarczą,

uwzględniając rozporządzenie Rady (EWG) nr 4042/89 z dnia 19 grudnia 1989 r. w sprawie poprawy warunków, w jakich są przetwarzane i wprowadzane do obrotu produkty rybołówstwa i akwakultury(1), w szczególności jego art. 8 ust. 3,

po konsultacji ze Stałym Komitetem ds. Rybołówstwa,

a także mając na uwadze, co następuje:wnioski o pomoc udzielaną z Sekcji Orientacji EFOGR, składane w formie programów operacyjnych, zgodnie z wspólnym działaniem na rzecz poprawy warunków przetwórstwa i wprowadzania do obrotu produktów rybołówstwa i akwakultury, powinny zawierać wszystkie niezbędne do ich rozpatrzenia informacje, zgodnie z wymaganiami rozporządzenia (EWG) nr 4042/89,

PRZYJMUJE NINIEJSZE ROZPORZĄDZENIE:

Artykuł  1
1.
Wnioski o pomoc z Sekcji Orientacji EFOGR składane w formie programów operacyjnych związanych z inwestycjami na rzecz poprawy warunków przetwórstwa i wprowadzania do obrotu produktów rybołówstwa i akwakultury są składane w dwóch egzemplarzach i zawierają informacje oraz dokumenty określone w załącznikach.
2.
Wnioski, które nie spełniają warunków wymienionych w ust. 1, nie zostaną rozpatrzone.
Artykuł  2

Niniejsze rozporządzenie wchodzi w życie trzeciego dnia po jego opublikowaniu w Dzienniku Urzędowym Wspólnot Europejskich.

Niniejsze rozporządzenie wiąże w całości i jest bezpośrednio stosowane we wszystkich Państwach Członkowskich.

Sporządzono w Brukseli, dnia 18 marca 1991 r.

W imieniu Komisji
Manuel MARÍN
Wiceprzewodniczący

______

(1) Dz.U. L 388 z 30.12.1989, str. 1.

ZAŁĄCZNIKI

..................................................

Notka Wydawnictwa Prawniczego "Lex"

Grafiki zostały zamieszczone wyłącznie w Internecie. Obejrzenie grafik podczas pracy z programem Lex wymaga dostępu do Internetu.

..................................................

ZAŁĄCZNIK  I

INFORMACJE OGÓLNE DOTYCZĄCE PROGRAMU OPERACYJNEGO

ZAŁĄCZNIK  II

INFORMACJE DODATKOWE (INWESTYCJE ≥ 1.500.000 ECU)

ZAŁĄCZNIK  III

Podsumowanie

ZAŁĄCZNIK  IV 1

DEKLARACJA, KTÓRĄ NALEŻY ZŁOŻYĆ WRAZ Z PROGRAMEM OPERACYJNYM

Wyznaczone władze(1) podejmują się:

1. sprawdzenia, czy kwalifikujące się wydatki, które będą przedmiotem wspomaganej inwestycji, są zgodne z art. 8, 9, 10 i 11 rozporządzenia Rady (EWG) nr 4042/89, w szczególności upewnić się, że w okresie wcześniejszym niż sześć miesięcy przed datą otrzymania przez Komisję wniosku o pomoc nie wszczęto żadnych prac związanych z inwestycjami;

2. zbadania sytuacji finansowej beneficjenta na podstawie sprawdzonych rocznych sprawozdań finansowych, w celu upewnienia się, że inwestycja będzie rentowna;

3. sprawdzenia, czy inwestycje spełniają wymagania dyrektyw Rady dotyczących wpływu na środowisko naturalne.

W przypadku inwestycji zlokalizowanych na obszarach wrażliwych ekologicznie, do wniosku o pomoc w odniesieniu do każdego z projektów inwestycyjnych należy dołączyć zaświadczenie potwierdzające, że zweryfikowano informacje wymagane w załączniku II pisma Komisji do Stałych Przedstawicieli wszystkich Państw Członkowskich (nr 14964 z dnia 19 grudnia 1988 r.) i wykazujące, że inwestycja nie będzie miała bezpośrednio niekorzystnego wpływu na środowisko.

W przypadku inwestycji poza obszarami wrażliwymi ekologicznie, do wniosku o finansowanie należy dołączyć mapę w skali 1:200.000 lub w razie potrzeby w skali 1:250.000 oraz wydane przez wyznaczoną instytucję oświadczenie potwierdzające, iż inwestycja nie jest zlokalizowana na obszarze wrażliwym pod względem środowiska naturalnego i nie przewiduje się żadnego negatywnego wpływu na zdrowie publiczne, wodę, powietrze, ziemię, krajobraz, florę, faunę lub dziedzictwo kulturowe;

4. sprawdzenia, czy inwestycja jest zgodna z przepisami dotyczącymi zasad regulujących zamówienia publiczne, takich jak zawarte w zawiadomieniu C (88) 2510 do Państw Członkowskich (Dz.U. C 22 z 28.1.1989);

5. sprawdzenia, czy wprowadzane środki krajowe dotyczące wykonania planów, kontroli, zapobiegania i prostowania nieprawidłowości oraz procedur monitoringu i oceny, zgłoszone zgodnie z art. 16 ust. 1 i E lit. o) Załącznika rozporządzenia Rady (EWG) nr 4042/89 są przestrzegane.

6. Sprawdzenia, czy inwestycje spełnią wymagania dyrektyw Rady w sprawie warunków zdrowotnych.

Przedsiębiorstwa, rynki licytacyjne i hurtowe, centra wysyłkowe i oczyszczania, które nie korzystają z dodatkowego terminu w celu spełnienia wymagań, do wniosku o udzielenie pomocy w odniesieniu do każdej inwestycji muszą dołączyć świadectwo; świadectwo takie musi potwierdzać, że lokal, w którym ma być dokonana inwestycja spełnia wymagania dyrektyw.

W odniesieniu do przedsiębiorstw, rynków licytacyjnych i hurtowych, centrów wysyłkowych i oczyszczania, które ustanawiają dodatkowy termin w celu spełnienia wymagań dyrektyw, właściwe organy upewnią się, że w dniu zakończenia pracy lokale są zgodne z dyrektywami.

Sporządzono...............

Data ................ ................

(Podpis i pieczęć władz wyznaczonych przez

Państwo Członkowskie)

______

(1) Władze wymienione w ppkt. 5.1 załącznika I.

1 Załącznik IV zmieniony przez art. 1 rozporządzenia nr 540/92 z dnia 3 marca 1992 r. (Dz.U.UE.L.92.59.9) zmieniającego nin. rozporządzenie z dniem 4 marca 1992 r.

Zmiany w prawie

Data 30 kwietnia dla wnioskodawcy dodatku osłonowego może być pułapką

Choć ustawa o dodatku osłonowym wskazuje, że wnioski można składać do 30 kwietnia 2024 r., to dla wielu mieszkańców termin ten może okazać się pułapką. Datą złożenia wniosku jest bowiem data jego wpływu do organu. Rząd uznał jednak, że nie ma potrzeby doprecyzowania tej kwestii. A już podczas rozpoznawania poprzednich wniosków, właśnie z tego powodu wielu mieszkańców zostało pozbawionych świadczeń.

Robert Horbaczewski 30.04.2024
Rząd chce zmieniać obowiązujące regulacje dotyczące czynników rakotwórczych i mutagenów

Rząd przyjął we wtorek projekt zmian w Kodeksie pracy, którego celem jest nowelizacja art. 222, by dostosować polskie prawo do przepisów unijnych. Chodzi o dodanie czynników reprotoksycznych do obecnie obwiązujących regulacji dotyczących czynników rakotwórczych i mutagenów. Nowela upoważnienia ustawowego pozwoli na zmianę wydanego na jej podstawie rozporządzenia Ministra Zdrowia w sprawie substancji chemicznych, ich mieszanin, czynników lub procesów technologicznych o działaniu rakotwórczym lub mutagennym w środowisku pracy.

Grażyna J. Leśniak 16.04.2024
Bez kary za brak lekarza w karetce do końca tego roku

W ponad połowie specjalistycznych Zespołów Ratownictwa Medycznego brakuje lekarzy. Ministerstwo Zdrowia wydłuża więc po raz kolejny czas, kiedy Narodowy Fundusz Zdrowia nie będzie pobierał kar umownych w przypadku niezapewnienia lekarza w zespołach ratownictwa. Pierwotnie termin wyznaczony był na koniec czerwca tego roku.

Beata Dązbłaż 10.04.2024
Będzie zmiana ustawy o rzemiośle zgodna z oczekiwaniami środowiska

Rozszerzenie katalogu prawnie dopuszczalnej formy prowadzenia działalności gospodarczej w zakresie rzemiosła, zmiana definicji rzemiosła, dopuszczenie wykorzystywania przez przedsiębiorców, niezależnie od formy prowadzenia przez nich działalności, wszystkich kwalifikacji zawodowych w rzemiośle, wymienionych w ustawie - to tylko niektóre zmiany w ustawie o rzemiośle, jakie zamierza wprowadzić Ministerstwo Rozwoju i Technologii.

Grażyna J. Leśniak 08.04.2024
Tabletki "dzień po" bez recepty nie będzie. Jest weto prezydenta

Dostępność bez recepty jednego z hormonalnych środków antykoncepcyjnych (octan uliprystalu) - takie rozwiązanie zakładała zawetowana w piątek przez prezydenta Andrzeja Dudę nowelizacja prawa farmaceutycznego. Wiek, od którego tzw. tabletka "dzień po" byłaby dostępna bez recepty miał być określony w rozporządzeniu. Ministerstwo Zdrowia stało na stanowisku, że powinno to być 15 lat. Wątpliwości w tej kwestii miała Kancelaria Prezydenta.

Katarzyna Nocuń 29.03.2024
Małżonkowie zapłacą za 2023 rok niższy ryczałt od najmu

Najem prywatny za 2023 rok rozlicza się według nowych zasad. Jedyną formą opodatkowania jest ryczałt od przychodów ewidencjonowanych, według stawek 8,5 i 12,5 proc. Z kolei małżonkowie wynajmujący wspólną nieruchomość zapłacą stawkę 12,5 proc. dopiero po przekroczeniu progu 200 tys. zł, zamiast 100 tys. zł. Taka zmiana weszła w życie w połowie 2023 r., ale ma zastosowanie do przychodów uzyskanych za cały 2023 r.

Monika Pogroszewska 27.03.2024
Metryka aktu
Identyfikator:

Dz.U.UE.L.1991.72.20

Rodzaj: Rozporządzenie
Tytuł: Rozporządzenie 650/91 w sprawie wniosków o pomoc z Sekcji Orientacji Europejskiego Funduszu Orientacji i Gwarancji Rolnej (EFOGR) składanych w postaci programów operacyjnych, w odniesieniu do inwestycji na rzecz poprawy warunków przetwórstwa i wprowadzania do obrotu produktów rybołówstwa i akwakultury
Data aktu: 18/03/1991
Data ogłoszenia: 19/03/1991
Data wejścia w życie: 01/05/2004, 22/03/1991