Ogłoszenie o wszczęciu postępowania upadłościowego wobec majątku spółki Gable Insurance AG, numer rejestru FL-0002.161.375-6.

Ogłoszenie o wszczęciu postępowania upadłościowego wobec majątku spółki Gable Insurance AG, numer rejestru FL-0002.161.375-6

(2017/C 42/05)

(Dz.U.UE C z dnia 9 lutego 2017 r.)

Na wniosek PricewaterhouseCoopers AG, Zurych, jako specjalnego pełnomocnika spółki Gable Insurance AG, Vaduz, wszczyna się postępowanie upadłościowe wobec majątku spółki

Gable Insurance AG

Bergstrasse 10

9490 Vaduz

LIECHTENSTEIN

FL-0002.161.375-6

decyzją Książęcego Sądu Ziemskiego (Fürstliches Landgericht) z dnia 17 listopada 2016 r.

Sądem właściwym do przeprowadzenia postępowania upadłościowego jest Książęcy Sąd Ziemski, Wydział 05, Spaniagasse 1, 9490 Vaduz/Liechtenstein. Sygnatura akt, pod którą prowadzone jest postępowanie upadłościowe, brzmi 05 K0.2016.672.

Zgodnie z art. 4 ordynacji upadłościowej (Konkursordnung, KO) na syndyka masy upadłościowej powołano spółkę Batliner Wanger Batliner Rechtsanwälte AG, Am Schrägen Weg 2, 9490 Vaduz. Komunikacja z syndykiem masy upadłościowej odbywa się pocztą elektroniczną na adres e-mail gable@bwb.li.

Każda osoba, której prawa zostały wszczęciem postępowania upadłościowego naruszone, może zaskarżyć to postępowanie, przy czym zaskarżenie decyzji o wszczęciu postępowania upadłościowego nie wywołuje skutku zawieszającego (art. 10 KO). Zastosowanie ma prawo Liechtensteinu.

ZAŁĄCZNIK

POSTANOWIENIE O WSZCZĘCIU POSTĘPOWANIA UPADŁOŚCIOWEGO

Na wniosek PricewaterhouseCoopers AG, Zurych, jako specjalnego pełnomocnika spółki Gable Insurance AG, Vaduz, wszczyna się postępowanie upadłościowe wobec majątku spółki

Gable Insurance AG

Bergstrasse 10

9490 Vaduz

LIECHTENSTEIN

FL-0002.161.375-6

decyzją Książęcego Sądu Ziemskiego z dnia 17 listopada 2016 r.

1)
Skutki prawne wszczęcia postępowania upadłościowego rozpoczynają swój bieg w dniu 19 listopada 2016 r., tj. w dniu następującym po opublikowaniu postanowienia w sprawie upadłości w Dzienniku Urzędowym Księstwa Liechtensteinu (jest to dzień 18 listopada 2016 r.), na całym obszarze państw EOG i Szwajcarii.

Postępowanie upadłościowe obejmuje również majątek spółki Gable Insurance AG, Vaduz, numer rejestru FL-0002.161.375-6, znajdujący się w innych państwach EOG i Szwajcarii.

2)
Na syndyka masy upadłościowej powołuje się spółkę Batliner Wanger Batliner Rechtsanwälte AG, Am Schrägen Weg 2, 9490 Vaduz. Komunikacja z syndykiem masy upadłościowej odbywa się pocztą elektroniczną na adres e-mail gable@bwb.li.
3)
Wszystkich wierzycieli spółki Gable Insurance AG wzywa się do zgłaszania do syndyka masy upadłościowej swoich wierzytelności wraz z podaniem podstawy prawnej i kategorii dochodzonej wierzytelności (wierzytelność z masy upadłościowej, kategorie 1-4) najpóźniej do dnia 1 września 2017 r., podając dokładną kwotę wierzytelności i naliczonych odsetek, oraz do załączenia dowodów potwierdzających wierzytelności.

Wierzyciele, którzy zgłoszą swoje wierzytelności po tej dacie, ponoszą powstałe z tego tytułu dodatkowe koszty i nie mogą kwestionować wierzytelności wcześniej sprawdzonych.

4)
Ogólne posiedzenie dotyczące sprawdzania wierzytelności zostaje zwołane na środę, 6 grudnia 2017 r., godz. 9.00, w sali rozpraw nr 6, w Książęcym Sądzie Ziemskim, Spaniagasse 1, 9490 Vaduz.

Wzywa się wszystkich wierzycieli do przyniesienia na to posiedzenie dowodów potwierdzających ich wierzytelności, o ile nie zostały one już załączone do zgłoszenia wierzytelności.

5)
Wierzyciele, którzy nie posiadają adresu do doręczeń w kraju, mają obowiązek podania sądowi w ciągu 8 tygodni imię i nazwisko lub nazwę osoby upoważnionej do otrzymywania doręczeń (może to być każda osoba fizyczna lub prawna lub spółka osobowa posiadająca adres do doręczeń w kraju, która jest upoważniona do odbierania dokumentów w ich imieniu). Zastrzega się, że w przypadku niepodania w terminie osoby upoważnionej do otrzymywania doręczeń każde następne doręczenie nastąpi w formie zdeponowania w sądzie bez przeprowadzenia próby doręczenia (art. 9, 12 i 25 ustawy o doręczaniu dokumentów urzędowych - ZustG).
6)
Wszelkie inne publikacje dotyczące niniejszego postępowania upadłościowego będą zamieszczane na stronie internetowej Sądu Ziemskiego (www.gerichte.li).

Sąd nakazuje publikację ogłoszenia o wszczęciu postępowania upadłościowego w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej i przekazuje odpowiednie informacje do Sekretariatu EFTA w Brukseli.

7)
Sąd Ziemski powiadamia Urząd ds. Nadzoru Rynków Finansowych Liechtensteinu o wszczęciu postępowania upadłościowego i jego skutkach zgodnie z art. 154 ustawy o nadzorze nad ubezpieczeniami (VersAG) i wzywa go do niezwłocznego powiadomienia organów ds. nadzoru pozostałych państw EOG o wszczęciu postępowania upadłościowego i jego skutkach.
8)
Wszczęcie postępowania upadłościowego należy zgłosić do dokumentacji katastralnej dłużnika upadłego oraz do rejestru publicznego Księstwa Liechtensteinu, rejestru zajęć i do wszystkich rejestrów, w których zapisane są prawa własności intelektualnej, z zaznaczeniem dnia wszczęcia postępowania upadłościowego.

Dyspozycje dotyczące pism, depozytów i aktywów pieniężnych dłużnika upadłego i tym podobnych są wykonywane wyłącznie za zgodą syndyka masy upadłościowej.

9)
Zastosowanie ma prawo Liechtensteinu.
Książęcy Sąd Ziemski
Vaduz, dnia 17.11.2016 r.
Mgr prawa Martina SCHÖPF-HERBERSTEIN
Sędzia Książęcego Sądu Ziemskiego

Zmiany w prawie

Data 30 kwietnia dla wnioskodawcy dodatku osłonowego może być pułapką

Choć ustawa o dodatku osłonowym wskazuje, że wnioski można składać do 30 kwietnia 2024 r., to dla wielu mieszkańców termin ten może okazać się pułapką. Datą złożenia wniosku jest bowiem data jego wpływu do organu. Rząd uznał jednak, że nie ma potrzeby doprecyzowania tej kwestii. A już podczas rozpoznawania poprzednich wniosków, właśnie z tego powodu wielu mieszkańców zostało pozbawionych świadczeń.

Robert Horbaczewski 30.04.2024
Rząd chce zmieniać obowiązujące regulacje dotyczące czynników rakotwórczych i mutagenów

Rząd przyjął we wtorek projekt zmian w Kodeksie pracy, którego celem jest nowelizacja art. 222, by dostosować polskie prawo do przepisów unijnych. Chodzi o dodanie czynników reprotoksycznych do obecnie obwiązujących regulacji dotyczących czynników rakotwórczych i mutagenów. Nowela upoważnienia ustawowego pozwoli na zmianę wydanego na jej podstawie rozporządzenia Ministra Zdrowia w sprawie substancji chemicznych, ich mieszanin, czynników lub procesów technologicznych o działaniu rakotwórczym lub mutagennym w środowisku pracy.

Grażyna J. Leśniak 16.04.2024
Bez kary za brak lekarza w karetce do końca tego roku

W ponad połowie specjalistycznych Zespołów Ratownictwa Medycznego brakuje lekarzy. Ministerstwo Zdrowia wydłuża więc po raz kolejny czas, kiedy Narodowy Fundusz Zdrowia nie będzie pobierał kar umownych w przypadku niezapewnienia lekarza w zespołach ratownictwa. Pierwotnie termin wyznaczony był na koniec czerwca tego roku.

Beata Dązbłaż 10.04.2024
Będzie zmiana ustawy o rzemiośle zgodna z oczekiwaniami środowiska

Rozszerzenie katalogu prawnie dopuszczalnej formy prowadzenia działalności gospodarczej w zakresie rzemiosła, zmiana definicji rzemiosła, dopuszczenie wykorzystywania przez przedsiębiorców, niezależnie od formy prowadzenia przez nich działalności, wszystkich kwalifikacji zawodowych w rzemiośle, wymienionych w ustawie - to tylko niektóre zmiany w ustawie o rzemiośle, jakie zamierza wprowadzić Ministerstwo Rozwoju i Technologii.

Grażyna J. Leśniak 08.04.2024
Tabletki "dzień po" bez recepty nie będzie. Jest weto prezydenta

Dostępność bez recepty jednego z hormonalnych środków antykoncepcyjnych (octan uliprystalu) - takie rozwiązanie zakładała zawetowana w piątek przez prezydenta Andrzeja Dudę nowelizacja prawa farmaceutycznego. Wiek, od którego tzw. tabletka "dzień po" byłaby dostępna bez recepty miał być określony w rozporządzeniu. Ministerstwo Zdrowia stało na stanowisku, że powinno to być 15 lat. Wątpliwości w tej kwestii miała Kancelaria Prezydenta.

Katarzyna Nocuń 29.03.2024
Małżonkowie zapłacą za 2023 rok niższy ryczałt od najmu

Najem prywatny za 2023 rok rozlicza się według nowych zasad. Jedyną formą opodatkowania jest ryczałt od przychodów ewidencjonowanych, według stawek 8,5 i 12,5 proc. Z kolei małżonkowie wynajmujący wspólną nieruchomość zapłacą stawkę 12,5 proc. dopiero po przekroczeniu progu 200 tys. zł, zamiast 100 tys. zł. Taka zmiana weszła w życie w połowie 2023 r., ale ma zastosowanie do przychodów uzyskanych za cały 2023 r.

Monika Pogroszewska 27.03.2024