Ogłoszenie o otwartym konkursie na stanowisko: urzędnik ds. badań - stosunki pracy i rozwój miejsc pracy - Nr referencyjny: EF/TA/10/02.

OGŁOSZENIE O OTWARTYM KONKURSIE NA STANOWISKO: URZĘDNIK DS. BADAŃ - STOSUNKI PRACY I ROZWÓJ MIEJSC PRACY

NR REFERENCYJNY: EF/TA/10/02

(2010/C 164 A/01)

(Dz.U.UE C z dnia 24 czerwca 2010 r.)

Europejska Fundacja na rzecz Poprawy Warunków Życia i Pracy (Eurofound) z siedzibą w Dublinie (Irlandia) zamierza zatrudnić urzędnika ds. badań - stosunki pracy i rozwój miejsc pracy.

Pod zwierzchnictwem kierownika jednostki ds. stosunków pracy i rozwoju miejsc pracy urzędnik ds. badań będzie ściśle współpracował z menedżerami ds. badań w zarządzaniu projektami badawczymi, planowaniu i prowadzeniu badań, prowadzeniu obserwatoriów, realizacji badań, przygotowywaniu raportów i przedstawianiu informacji zgodnie z programem pracy Fundacji oraz potrzebami jej zainteresowanych stron.

Stanowisko wymaga dogłębnego zrozumienia polityki społecznej i zagadnień związanych z polityką dotyczących warunków życia i pracy, stosunków pracy i rozwoju miejsc pracy w ogólnym kontekście Unii Europejskiej oraz konkretnej wiedzy z zakresu analizy tendencji na rynkach pracy (tzn. zatrudnienie, płace, czas pracy itp.).

Wymagania:

– obywatelstwo jednego z państw członkowskich Unii Europejskiej,

– pełne prawa obywatelskie,

– uregulowany stosunek do służby wojskowej wynikający z odpowiednich przepisów prawa,

– referencje dotyczące cech charakteru świadczących o przydatności kandydata do wykonywania obowiązków związanych ze stanowiskiem,

– dogłębna znajomość jednego z języków urzędowych Unii Europejskiej i zadowalająca znajomość drugiego języka unijnego; jako że język angielski jest głównym językiem roboczym Eurofound, konieczna jest znajomość języka angielskiego na poziomie wymaganym do wykonywania obowiązków. Stanowisko urzędnika ds. badań wymaga znajomości języka angielskiego na wysokim poziomie(1),

– poziom wykształcenia odpowiadający ukończonym studiom uniwersyteckim potwierdzony dyplomem, w przypadku gdy normalna długość studiów uniwersyteckich wynosi co najmniej cztery lata, z zakresu zatrudnienia/stosunków pracy, ekonomii, socjologii, zarządzania zasobami ludzkimi i powiązanych dziedzin,

lub

– poziom wykształcenia odpowiadający ukończonym studiom uniwersyteckim potwierdzony dyplomem, z zakresu stosunków pracy/zatrudnienia, ekonomii, socjologii, zarządzania zasobami ludzkimi i powiązanych dziedzin oraz odpowiednie, co najmniej jednoroczne, doświadczenie zawodowe, w przypadku gdy normalna długość studiów uniwersyteckich wynosi co najmniej trzy lata,

– ponadto co najmniej dwa lata odpowiedniego doświadczenia.

Wyłoniony(-a) kandydat(-ka) zostanie zatrudniony(-a) jako pracownik tymczasowy w grupie funkcyjnej AD, grupa zaszeregowania 5.

Szczegółowe informacje na temat stanowiska oraz procedur zgłaszania kandydatury i wyboru można pobrać ze strony internetowej z informacjami o ofertach pracy w Eurofound: www.eurofound.europa.eu/about/vacancies/. Kandydaci powinni dokładnie przeczytać ogłoszenie o ofercie pracy, ponieważ niekompletne zgłoszenia zostaną odrzucone.

Wszystkie zgłoszenia należy złożyć na oficjalnym formularzu zgłoszeniowym, który również można pobrać ze strony internetowej.

Ostateczny termin składania podań: 26 lipca 2010 r.

Eurofound jest pracodawcą przestrzegającym zasady równych szans.

______

(1) Uwaga: przed awansem na wyższe stanowisko od pracowników wymagana jest znajomość trzeciego języka urzędowego UE na zadowalającym poziomie.

Zmiany w prawie

Data 30 kwietnia dla wnioskodawcy dodatku osłonowego może być pułapką

Choć ustawa o dodatku osłonowym wskazuje, że wnioski można składać do 30 kwietnia 2024 r., to dla wielu mieszkańców termin ten może okazać się pułapką. Datą złożenia wniosku jest bowiem data jego wpływu do organu. Rząd uznał jednak, że nie ma potrzeby doprecyzowania tej kwestii. A już podczas rozpoznawania poprzednich wniosków, właśnie z tego powodu wielu mieszkańców zostało pozbawionych świadczeń.

Robert Horbaczewski 30.04.2024
Rząd chce zmieniać obowiązujące regulacje dotyczące czynników rakotwórczych i mutagenów

Rząd przyjął we wtorek projekt zmian w Kodeksie pracy, którego celem jest nowelizacja art. 222, by dostosować polskie prawo do przepisów unijnych. Chodzi o dodanie czynników reprotoksycznych do obecnie obwiązujących regulacji dotyczących czynników rakotwórczych i mutagenów. Nowela upoważnienia ustawowego pozwoli na zmianę wydanego na jej podstawie rozporządzenia Ministra Zdrowia w sprawie substancji chemicznych, ich mieszanin, czynników lub procesów technologicznych o działaniu rakotwórczym lub mutagennym w środowisku pracy.

Grażyna J. Leśniak 16.04.2024
Bez kary za brak lekarza w karetce do końca tego roku

W ponad połowie specjalistycznych Zespołów Ratownictwa Medycznego brakuje lekarzy. Ministerstwo Zdrowia wydłuża więc po raz kolejny czas, kiedy Narodowy Fundusz Zdrowia nie będzie pobierał kar umownych w przypadku niezapewnienia lekarza w zespołach ratownictwa. Pierwotnie termin wyznaczony był na koniec czerwca tego roku.

Beata Dązbłaż 10.04.2024
Będzie zmiana ustawy o rzemiośle zgodna z oczekiwaniami środowiska

Rozszerzenie katalogu prawnie dopuszczalnej formy prowadzenia działalności gospodarczej w zakresie rzemiosła, zmiana definicji rzemiosła, dopuszczenie wykorzystywania przez przedsiębiorców, niezależnie od formy prowadzenia przez nich działalności, wszystkich kwalifikacji zawodowych w rzemiośle, wymienionych w ustawie - to tylko niektóre zmiany w ustawie o rzemiośle, jakie zamierza wprowadzić Ministerstwo Rozwoju i Technologii.

Grażyna J. Leśniak 08.04.2024
Tabletki "dzień po" bez recepty nie będzie. Jest weto prezydenta

Dostępność bez recepty jednego z hormonalnych środków antykoncepcyjnych (octan uliprystalu) - takie rozwiązanie zakładała zawetowana w piątek przez prezydenta Andrzeja Dudę nowelizacja prawa farmaceutycznego. Wiek, od którego tzw. tabletka "dzień po" byłaby dostępna bez recepty miał być określony w rozporządzeniu. Ministerstwo Zdrowia stało na stanowisku, że powinno to być 15 lat. Wątpliwości w tej kwestii miała Kancelaria Prezydenta.

Katarzyna Nocuń 29.03.2024
Małżonkowie zapłacą za 2023 rok niższy ryczałt od najmu

Najem prywatny za 2023 rok rozlicza się według nowych zasad. Jedyną formą opodatkowania jest ryczałt od przychodów ewidencjonowanych, według stawek 8,5 i 12,5 proc. Z kolei małżonkowie wynajmujący wspólną nieruchomość zapłacą stawkę 12,5 proc. dopiero po przekroczeniu progu 200 tys. zł, zamiast 100 tys. zł. Taka zmiana weszła w życie w połowie 2023 r., ale ma zastosowanie do przychodów uzyskanych za cały 2023 r.

Monika Pogroszewska 27.03.2024