Sekretariat Generalny - Ogłoszenie o naborze na stanowisko głównego doradcy ds. protokolarnych (grupa zaszeregowania AD 14) (art. 29 ust. 2 regulaminu pracowniczego) - COM/2007/10048.

Sekretariat Generalny

Ogłoszenie o naborze na stanowisko głównego doradcy ds. protokolarnych (grupa zaszeregowania AD 14) (art. 29 ust. 2 regulaminu pracowniczego)

COM/2007/10048

(2007/C 79 A/01)

(Dz.U.UE C z dnia 12 kwietnia 2007 r.)

Reprezentujemy

Sekretariat Generalny będący jedną ze służb centralnych Komisji Europejskiej, odpowiedzialną za jej prawidłowe i sprawne funkcjonowanie. Jest on departamentem przewodniczącego Komisji wspierającym prace przewodniczącego, kolegium i pozostałych departamentów Komisji. Sekretariat kieruje kolegialnym procesem podejmowania decyzji i zapewnia zgodność polityki wspólnotowej w poszczególnych dziedzinach z priorytetami politycznymi Komisji.

Służba Protokolarna podlega bezpośrednio zastępcy sekretarza generalnego ds. stosunków międzyinstytucjonalnych.

Oferujemy

Poszukujemy głównego doradcy ds. protokolarnych, który będzie wspierał zastępcę sekretarza generalnego ds. stosunków międzyinstytucjonalnych i współpracował z obecnym dyrektorem Służby Protokolarnej Komisji. Służba Protokolarna:

– organizuje wizyty oficjalne przewodniczącego i członków kolegium Komisji oraz podejmuje ich gości,

– doradza w sprawie reguł formalnych obowiązujących członków gabinetów Komisji lub urzędników biorących udział w uroczystościach oficjalnych bądź osoby zajmujące się organizacją takich uroczystości,

– nawiązuje i podtrzymuje stosunki dyplomatyczne Komisji Europejskiej z krajami trzecimi i organizacjami międzynarodowymi,

– reprezentuje Komisję Europejską podczas specjalnych uroczystości i wizyt oficjalnych,

– zajmuje się planowaniem, przygotowaniem i koordynacją działań dyrekcji.

Poszukujemy

Kandydatów, którzy posiadają: co najmniej 8-letnie udokumentowane doświadczenie w kwestiach protokolarnych, najlepiej w dziedzinie stosunków międzynarodowych lub dyplomatycznych, zdolności do kierowania grupą i jej motywowania, doskonałe umiejętności w zakresie komunikacji i negocjacji i którzy wykażą się dobrą znajomością polityki Unii Europejskiej, w tym stosunków międzynarodowych, oraz doskonałą znajomością języka angielskiego i francuskiego.

Zwycięski kandydat musi odznaczać się: bardzo dobrymi umiejętnościami w zakresie komunikacji i negocjacji, dobrą ogólną znajomością polityki UE w różnych dziedzinach, ugruntowanymi zdolnościami w dziedzinie zarządzania.

Od kandydata wymaga się:

1) obywatelstwa jednego z dwunastu nowych państw członkowskich Unii Europejskiej (Bułgarii, Cypru, Republiki Czeskiej, Estonii, Litwy, Łotwy, Malty, Polski, Rumunii, Słowacji, Słowenii lub Węgier);

2) dyplomu ukończenia studiów wyższych uprawniającego do podjęcia studiów doktoranckich;

3) przynajmniej 12-letniego doświadczenia zawodowego liczonego od chwili ukończenia studiów wyższych na stanowiskach wymagających wyżej wymienionych kwalifikacji, z czego co najmniej 6 lat doświadczenia zawodowego na wyższym stanowisku kierowniczym;

4) biegłej znajomości jednego z języków urzędowych Unii Europejskiej oraz odpowiedniej znajomości innego języka urzędowego UE. Kandydatów informuje się, że procedury rekrutacyjne będą przeprowadzane wyłącznie w językach angielskim, francuskim i niemieckim.

Główny doradca zostanie wyłoniony i powołany przez Komisję zgodnie z obowiązującymi w niej procedurami selekcji i naboru. Wynagrodzenie i warunki zatrudnienia dla urzędników Wspólnot Europejskich w grupie zaszeregowania AD 14 określono w regulaminie pracowniczym. Komisja stosuje politykę równych szans.

Szczegółowy opis zakresu obowiązków, kryteriów wyboru i procedury zgłoszenia znajdują się na stronie internetowej:

http://ec.europa.eu/dgs/personnel_administration/working_senior_mgt_en.htm

Link do internetowego formularza zgłoszeniowego:

http://ec.europa.eu/dgs/personnel_administration/seniormanagementvacancies/CV_Encadext/index.cfm

Ewentualne problemy techniczne należy zgłaszać e-mailem na adres:

ADMIN-MANAGEMENT-ONLINE@ec.europa.eu

Termin nadsyłania zgłoszeń upływa w dniu 14 maja 2007 r. Składanie zgłoszeń drogą elektroniczną będzie możliwe do godz. 12.00 czasu obowiązującego w Brukseli.

Zmiany w prawie

Data 30 kwietnia dla wnioskodawcy dodatku osłonowego może być pułapką

Choć ustawa o dodatku osłonowym wskazuje, że wnioski można składać do 30 kwietnia 2024 r., to dla wielu mieszkańców termin ten może okazać się pułapką. Datą złożenia wniosku jest bowiem data jego wpływu do organu. Rząd uznał jednak, że nie ma potrzeby doprecyzowania tej kwestii. A już podczas rozpoznawania poprzednich wniosków, właśnie z tego powodu wielu mieszkańców zostało pozbawionych świadczeń.

Robert Horbaczewski 30.04.2024
Rząd chce zmieniać obowiązujące regulacje dotyczące czynników rakotwórczych i mutagenów

Rząd przyjął we wtorek projekt zmian w Kodeksie pracy, którego celem jest nowelizacja art. 222, by dostosować polskie prawo do przepisów unijnych. Chodzi o dodanie czynników reprotoksycznych do obecnie obwiązujących regulacji dotyczących czynników rakotwórczych i mutagenów. Nowela upoważnienia ustawowego pozwoli na zmianę wydanego na jej podstawie rozporządzenia Ministra Zdrowia w sprawie substancji chemicznych, ich mieszanin, czynników lub procesów technologicznych o działaniu rakotwórczym lub mutagennym w środowisku pracy.

Grażyna J. Leśniak 16.04.2024
Bez kary za brak lekarza w karetce do końca tego roku

W ponad połowie specjalistycznych Zespołów Ratownictwa Medycznego brakuje lekarzy. Ministerstwo Zdrowia wydłuża więc po raz kolejny czas, kiedy Narodowy Fundusz Zdrowia nie będzie pobierał kar umownych w przypadku niezapewnienia lekarza w zespołach ratownictwa. Pierwotnie termin wyznaczony był na koniec czerwca tego roku.

Beata Dązbłaż 10.04.2024
Będzie zmiana ustawy o rzemiośle zgodna z oczekiwaniami środowiska

Rozszerzenie katalogu prawnie dopuszczalnej formy prowadzenia działalności gospodarczej w zakresie rzemiosła, zmiana definicji rzemiosła, dopuszczenie wykorzystywania przez przedsiębiorców, niezależnie od formy prowadzenia przez nich działalności, wszystkich kwalifikacji zawodowych w rzemiośle, wymienionych w ustawie - to tylko niektóre zmiany w ustawie o rzemiośle, jakie zamierza wprowadzić Ministerstwo Rozwoju i Technologii.

Grażyna J. Leśniak 08.04.2024
Tabletki "dzień po" bez recepty nie będzie. Jest weto prezydenta

Dostępność bez recepty jednego z hormonalnych środków antykoncepcyjnych (octan uliprystalu) - takie rozwiązanie zakładała zawetowana w piątek przez prezydenta Andrzeja Dudę nowelizacja prawa farmaceutycznego. Wiek, od którego tzw. tabletka "dzień po" byłaby dostępna bez recepty miał być określony w rozporządzeniu. Ministerstwo Zdrowia stało na stanowisku, że powinno to być 15 lat. Wątpliwości w tej kwestii miała Kancelaria Prezydenta.

Katarzyna Nocuń 29.03.2024
Małżonkowie zapłacą za 2023 rok niższy ryczałt od najmu

Najem prywatny za 2023 rok rozlicza się według nowych zasad. Jedyną formą opodatkowania jest ryczałt od przychodów ewidencjonowanych, według stawek 8,5 i 12,5 proc. Z kolei małżonkowie wynajmujący wspólną nieruchomość zapłacą stawkę 12,5 proc. dopiero po przekroczeniu progu 200 tys. zł, zamiast 100 tys. zł. Taka zmiana weszła w życie w połowie 2023 r., ale ma zastosowanie do przychodów uzyskanych za cały 2023 r.

Monika Pogroszewska 27.03.2024