Wzór formularza opinii służbowej oraz opiniowanie służbowe funkcjonariuszy Agencji Wywiadu.

ROZPORZĄDZENIE
PREZESA RADY MINISTRÓW
z dnia 24 kwietnia 2003 r.
w sprawie wzoru formularza opinii służbowej oraz opiniowania służbowego funkcjonariuszy Agencji Wywiadu

Na podstawie art. 53 ust. 3 ustawy z dnia 24 maja 2002 r. o Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego oraz Agencji Wywiadu (Dz. U. z 2010 r. Nr 29, poz. 154, z późn. zm.) zarządza się, co następuje:
§  1.
Rozporządzenie określa wzór formularza opinii służbowej oraz szczegółowe zasady i tryb opiniowania służbowego funkcjonariuszy Agencji Wywiadu, zwanych dalej "funkcjonariuszami".
§  2.
Użyte w rozporządzeniu określenia oznaczają:
1)
"ustawa" - ustawę z dnia 24 maja 2002 r. o Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego oraz Agencji Wywiadu;
2)
"bezpośredni przełożony" - przełożonego, zajmującego stanowisko nie niższe niż kierownika sekcji lub równorzędne, któremu funkcjonariusz podlega bezpośrednio;
3)
"wyższy przełożony" - kierownika jednostki organizacyjnej Agencji Wywiadu, zastępcę Szefa Agencji Wywiadu sprawującego bezpośredni nadzór nad jednostką organizacyjną Agencji Wywiadu, Szefa Agencji Wywiadu;
4)
"kierownik jednostki organizacyjnej" - również funkcjonariusza pełniącego obowiązki kierownika jednostki organizacyjnej Agencji Wywiadu.
§  3.
1.
W opiniowaniu służbowym funkcjonariuszy uwzględnia się następujące kryteria:
1)
efektywność służby;
2)
znajomość służby;
3)
dyspozycyjność;
4)
dyscyplina;
5)
pracowitość;
6)
inicjatywa i kreatywność;
7)
samodzielność;
8)
organizacja pracy;
9)
sporządzanie dokumentów służbowych;
10)
praca w zespole;
11)
rozwój zawodowy.
1a.
W opiniowaniu służbowym funkcjonariuszy wykonujących czynności:
1)
operacyjno-rozpoznawcze, oprócz kryteriów wymienionych w ust. 1, ocenie podlegają:
a)
aktywność operacyjna,
b)
odwaga operacyjna,
c)
przestrzeganie zasad bezpieczeństwa,
d)
korzystanie z pomocy osób niebędących funkcjonariuszami;
2)
analityczno-informacyjne, oprócz kryteriów wymienionych w ust. 1, ocenie podlegają:
a)
umiejętności analityczne,
b)
sporządzanie informacji wywiadu.
2.
W opiniowaniu służbowym funkcjonariuszy etatowo kierujących zespołem ludzi, oprócz kryteriów wymienionych w ust. 1, a także kryteriów określonych w ust. 1a - o ile opiniowani funkcjonariusze wykonują czynności operacyjno-rozpoznawcze lub analityczno-informacyjne, ocenie podlegają:
1)
autorytet;
2)
decyzyjność;
3)
delegowanie zadań;
4)
egzekwowanie zadań;
5)
ocenianie podwładnych;
6)
stosunki międzyludzkie;
7)
zarządzanie środkami finansowymi i rzeczowymi.
3.
Wzór formularza opinii służbowej określa załącznik do rozporządzenia.
§  4.
Przy opiniowaniu służbowym funkcjonariuszy stosuje się sześciostopniową skalę ocen poziomu spełniania kryteriów, o których mowa w § 3 ust. 1-2:
1)
6 - bardzo dobry;
2)
5 - więcej niż dobry;
3)
4 - dobry;
4)
3 - więcej niż dostateczny;
5)
2 - dostateczny;
6)
1 - niedostateczny.
§  5.
1.
Na podstawie ocen poziomu spełniania kryteriów, wystawionych funkcjonariuszowi z zastosowaniem skali ocen określonej w § 4, dokonuje się oceny ogólnej przebiegu służby funkcjonariusza.
2.
Do oceny ogólnej przebiegu służby funkcjonariusza sporządza się uzasadnienie zawierające w szczególności osiągnięcia i niedociągnięcia w służbie oraz wskazanie mocnych i słabych stron funkcjonariusza, jak również uzasadnienie każdej oceny niedostatecznej wystawionej na podstawie kryteriów, o których mowa w § 3 ust. 1-2.
3.
Ocena ogólna przebiegu służby funkcjonariusza wraz z uzasadnieniem stanowi opinię służbową.
§  6.
1.
Funkcjonariusz podlega okresowemu opiniowaniu służbowemu, w terminach określonych w art. 53 ust. 1 ustawy.
2.
Niezależnie od terminów, o których mowa w art. 53 ust. 1 ustawy, funkcjonariusz podlega opiniowaniu służbowemu:
1)
w przypadku zwolnienia od odbywania służby przygotowawczej - pierwszemu opiniowaniu służbowemu po upływie 12 miesięcy służby stałej;
2)
przed mianowaniem, w trybie art. 73 ust. 1 ustawy, na wyższy stopień obowiązujący w Agencji Wywiadu albo na wyższe stanowisko służbowe, chyba że od ostatniej opinii służbowej upłynęło mniej niż 12 miesięcy;
3)
w okresie służby przygotowawczej, bezpośrednio przed mianowaniem na funkcjonariusza w służbie stałej;
4)
w okresie służby przygotowawczej, w przypadku stwierdzenia nieprzydatności do służby;
5)
w razie stwierdzenia niewywiązywania się z obowiązków służbowych.
§  7.
1.
Opinię służbową sporządza bezpośredni przełożony.
2.
Bezpośredni przełożony, sporządzając opinię służbową, przedstawia propozycje w zakresie rozwoju zawodowego funkcjonariusza, określając w szczególności rodzaj i zakres szkolenia zawodowego, które powinien odbyć funkcjonariusz, ewentualną zmianę jego zakresu obowiązków służbowych lub rodzaju wykonywanych czynności służbowych - w tym biorąc pod uwagę przydatność funkcjonariusza do pełnienia służby polegającej na wykonywaniu czynności operacyjno-rozpoznawczych albo analityczno-informacyjnych, a także predyspozycje funkcjonariusza do zajmowania stanowisk związanych z kierowaniem zespołem ludzi.
§  8.
1.
Bezpośredni przełożony zapoznaje funkcjonariusza z opinią służbową w terminie, o którym mowa w art. 53 ust. 2 ustawy.
2.
Fakt zapoznania się z opinią służbową funkcjonariusz potwierdza własnoręcznym podpisem.
3.
Podpisaną opinię służbową włącza się do akt osobowych funkcjonariusza.
4.
W razie odmowy funkcjonariusza podpisania opinii służbowej, bezpośredni przełożony, który sporządził opinię służbową, dokonuje na niej odpowiedniej adnotacji.
5.
W przypadku, o którym mowa w ust. 4, uznaje się, że funkcjonariusz został zapoznany z opinią służbową w dniu dokonania przez bezpośredniego przełożonego adnotacji o odmowie podpisania przez tego funkcjonariusza opinii służbowej.
§  9.
Po zapoznaniu funkcjonariusza z opinią służbową bezpośredni przełożony przedstawia ją do wiadomości właściwemu wyższemu przełożonemu.
§  10.
1.
Funkcjonariusz, który nie zgadza się z treścią opinii służbowej, może wnieść, drogą służbową, odwołanie od opinii służbowej na piśmie do właściwego wyższego przełożonego w terminie, o którym mowa w art. 53 ust. 2 ustawy. Odwołanie powinno zawierać uzasadnienie.
2.
Odwołanie powinno zostać rozpatrzone w terminie 30 dni od dnia jego wniesienia.
3.
Odwołanie wniesione po terminie, o którym mowa w art. 53 ust. 2 ustawy, nie podlega rozpatrzeniu.
4.
Przed upływem terminu do wniesienia odwołania oraz w okresie jego rozpatrywania opinia służbowa nie może stanowić podstawy do wydania rozkazu personalnego, którego wydanie jest uzależnione od treści tej opinii.
§  11.
1.
W razie uchybienia terminu określonego w art. 53 ust. 2 ustawy, przywraca się termin na wniosek funkcjonariusza, jeżeli uprawdopodobni, że uchybienie nastąpiło bez jego winy.
2.
Wniosek o przywrócenie terminu wraz z odwołaniem wnosi się do właściwego wyższego przełożonego w terminie 7 dni od dnia ustania przyczyny uchybienia terminu.
3.
Przywrócenie terminu do złożenia wniosku określonego w ust. 1 jest niedopuszczalne.
§  12.
1.
Właściwy wyższy przełożony może powołać komisję do zbadania odwołania. Komisja po dokonaniu ustaleń sporządza protokół, w którym przedstawia temu przełożonemu wnioski w sprawie uwzględnienia lub odrzucenia odwołania.
2.
Na wniosek funkcjonariusza, który wniósł odwołanie, w skład komisji powołuje się także wskazanego przez niego funkcjonariusza.
3.
W skład komisji nie powołuje się bezpośredniego przełożonego, który sporządził zaskarżoną opinię służbową.
§  13.
1.
Właściwy wyższy przełożony, po rozpatrzeniu odwołania, może:
1)
uchylić zaskarżoną opinię służbową i polecić wydanie nowej opinii służbowej, z uwzględnieniem wskazanych okoliczności;
2)
utrzymać w mocy zaskarżoną opinię służbową.
2.
Opinię służbową można zmienić tylko na korzyść funkcjonariusza.
§  14.
O sposobie załatwienia odwołania właściwy wyższy przełożony powiadamia funkcjonariusza oraz jego bezpośredniego przełożonego. Przepis § 8 stosuje się odpowiednio.
§  15.
1.
Funkcjonariusz ma prawo, w terminie 14 dni od dnia zawiadomienia go o nieuwzględnieniu w całości lub w części odwołania lub upłynięcia terminu, o którym mowa w § 10 ust. 2, złożyć wniosek o ponowne rozpatrzenie jego odwołania do Szefa Agencji Wywiadu.
2.
Wniosek, o którym mowa w ust. 1, składa się na piśmie za pośrednictwem właściwego wyższego przełożonego, który rozpatrywał odwołanie. Jeżeli odwołanie rozpatrywał Szef Agencji Wywiadu, wniosek, o którym mowa w ust. 1, składa się bezpośrednio do Szefa Agencji Wywiadu.
3.
Przy rozpatrywaniu wniosku, o którym mowa w ust. 1, przepisy § 10 ust. 1 zdanie drugie oraz ust. 2 i § 11-14 stosuje się odpowiednio.
4.
Rozstrzygnięcie Szefa Agencji Wywiadu w przedmiocie wniosku, o którym mowa w ust. 1, wyczerpuje tryb rozpatrywania odwołania.
§  16.
Rozporządzenie wchodzi w życie po upływie 14 dni od dnia ogłoszenia. 1

ZAŁĄCZNIK

OPINIA SŁUŻBOWA

(po wypełnieniu)

L. dz. ________________________ Egz. pojedynczy

............................................................ ....................................................................

(nazwa jednostki organizacyjnej (miejsce i data sporządzenia opinii służbowej)

Agencji Wywiadu, w której pełni służbę

opiniowany funkcjonariusz)

funkcjonariusza Agencji Wywiadu

za okres od ...................................................... do ......................................................................

I. Dane funkcjonariusza

....................................................................................................................................................................................
(stopień służbowy, imię i nazwisko, imię ojca)
....................................................................................................................................................................................
(data i miejsce urodzenia)
....................................................................................................................................................................................
(stanowisko służbowe, data mianowania)
................................................................................... .......................................................................................
(data przyjęcia do służby w Agencji Wywiadu) (charakter służby: przygotowawcza, stała)
...................................................................................................................................................................................
(rodzaj wykonywanych czynności służbowych: operacyjno-rozpoznawcze, analityczno-informacyjne, administracyjne)
..................................................................................................................................................................................
(wykształcenie, przeszkolenie zawodowe - rok ukończenia)

II. Ocena spełniania kryteriów w ramach opiniowania służbowego

(skala ocen: 6 - bardzo dobry, 5 - więcej niż dobry, 4 - dobry, 3 - więcej niż dostateczny, 2 - dostateczny, 1 - niedostateczny, x - kryterium nie dotyczy opiniowanego funkcjonariusza)

1. Wszyscy funkcjonariusze

1) efektywność służby

(efekty i jakość realizacji zadań służbowych) 

2) znajomość służby

(znajomość zadań i obowiązków służbowych

na zajmowanym stanowisku służbowym) 

3) dyspozycyjność

(gotowość w każdej chwili do realizacji zadań służbowych) 

4) dyscyplina

(wykonywanie poleceń przełożonych, stosowanie się do obowiązujących

zasad i przepisów, w tym przepisów o ochronie informacji niejawnych) 

5) pracowitość

(sumienność, wytrwałość i zaangażowanie w realizacji zadań służbowych) 

6) inicjatywa i kreatywność

(poszukiwanie nowych rozwiązań, pomysłowość i twórcze myślenie) 

7) samodzielność

(umiejętność realizacji zadań służbowych bez pomocy,

nadzoru i kontroli ze strony innych funkcjonariuszy) 

8) organizacja pracy

(gradacja zadań służbowych według ważności, planowanie,

terminowość, utrzymywanie porządku w dokumentacji

lub w rzeczowych składnikach majątkowych) 

9) sporządzanie dokumentów służbowych

(umiejętność sporządzania dokumentów służbowych

pod kątem merytorycznym, formalnym i językowym) 

10) praca w zespole

(umiejętność współdziałania z innymi funkcjonariuszami

przy realizacji zadań służbowych) 

11) rozwój zawodowy

(posiadane kwalifikacje zawodowe oraz dążenie do pogłębiania wiedzy

i umiejętności zawodowych) 

2. Funkcjonariusze wykonujący czynności operacyjno-rozpoznawcze

1) aktywność operacyjna

(poszukiwanie nowych możliwości realizacji zadań służbowych) 

2) odwaga operacyjna

(umiejętność realizacji zadań służbowych w warunkach

niepewności i ryzyka) 

3) przestrzeganie zasad bezpieczeństwa

(dbałość o bezpieczeństwo realizowanych zadań służbowych,

w tym ochronę danych identyfikujących funkcjonariuszy i inne osoby

uczestniczące w realizacji tych zadań) 

4) korzystanie z pomocy osób niebędących funkcjonariuszami

(umiejętność tworzenia relacji z osobami niebędącymi funkcjonariuszami

służących efektywnej realizacji zadań służbowych) 

3. Funkcjonariusze wykonujący czynności analityczno-informacyjne

1) umiejętności analityczne

(umiejętność oceny znaczenia faktów i okoliczności, określania zachodzących

między nimi związków oraz wyprowadzania wniosków i hipotez) 

2) sporządzanie informacji wywiadu

(umiejętność sporządzania dokumentów służbowych stanowiących

końcowy produkt procesu uzyskiwania, analizowania i przetwarzania

informacji mogących mieć istotne znaczenie dla bezpieczeństwa

i międzynarodowej pozycji Rzeczypospolitej Polskiej oraz jej

potencjału ekonomicznego i obronnego) 

4. Funkcjonariusze etatowo kierujący zespołem ludzi

1) autorytet

(umiejętność kształtowania myślenia i zachowań podległych

funkcjonariuszy poprzez własną postawę, umiejętności i wiedzę) 

2) decyzyjność

(umiejętność podejmowania optymalnych decyzji w zakresie

posiadanych uprawnień bez odwoływania się do przełożonych) 

3) delegowanie zadań

(umiejętność stosowania podziału pracy oraz przydzielania zadań

służbowych podległym funkcjonariuszom w sposób jasny i precyzyjny) 

4) egzekwowanie zadań

(nadzór nad sprawną i terminową realizacją zadań służbowych

przez podległych funkcjonariuszy) 

5) ocenianie podwładnych

(umiejętność rzetelnej i obiektywnej oceny podległych funkcjonariuszy) 

6) stosunki międzyludzkie

(umiejętność kształtowania wśród podległych funkcjonariuszy

atmosfery pracy służącej efektywnej realizacji zadań służbowych) 

7) zarządzanie środkami finansowymi i rzeczowymi

(umiejętność optymalnego wykorzystywania środków

finansowych i rzeczowych w realizacji zadań służbowych) 

III. Ogólna ocena przebiegu służby funkcjonariusza

(ogólnej oceny dokonuje się na podstawie ocen wystawionych

w części II opinii służbowej poprzez zaznaczenie wybranej

ogólnej oceny symbolem "X")

1. Opinia pozytywna (przydatny do służby i na zajmowanym

stanowisku służbowym) 

2. Nieprzydatny na zajmowanym stanowisku służbowym

(w służbie przygotowawczej - proponuję przenieść na niższe

stanowisko służbowe) 

3. Nieprzydatny do Służby (w służbie przygotowawczej - zwolnić ze służby) 

4. Nie wywiązuje się z obowiązków służbowych (pierwsza opinia

służbowa o niewywiązywaniu się z obowiązków służbowych w służbie stałej) 

5. Nie wywiązuje się z obowiązków służbowych (druga opinia

służbowa o niewywiązywaniu się z obowiązków służbowych

w służbie stałej - proponuję przenieść na niższe stanowisko służbowe) 

6. Nie wywiązuje się z obowiązków służbowych (druga opinia

służbowa o niewywiązywaniu się z obowiązków służbowych

w służbie stałej - proponuję zwolnić ze służby) 

IV. Uzasadnienie ogólnej oceny przebiegu służby funkcjonariusza

(uzasadnić ogólną ocenę wystawioną w części III opinii służbowej, wskazując

w szczególności osiągnięcia i niedociągnięcia w służbie oraz mocne i słabe

strony funkcjonariusza, jak również obowiązkowo uzasadnić każdą ocenę niedostateczną

wystawioną w części II opinii służbowej)

.......................................................................................................................................................

.......................................................................................................................................................

.......................................................................................................................................................

.......................................................................................................................................................

.......................................................................................................................................................

.......................................................................................................................................................

.......................................................................................................................................................

.......................................................................................................................................................

.......................................................................................................................................................

.......................................................................................................................................................

.......................................................................................................................................................

.......................................................................................................................................................

.......................................................................................................................................................

.......................................................................................................................................................

.......................................................................................................................................................

.......................................................................................................................................................

.......................................................................................................................................................

.......................................................................................................................................................

.......................................................................................................................................................

.......................................................................................................................................................

.......................................................................................................................................................

.......................................................................................................................................................

.......................................................................................................................................................

.......................................................................................................................................................

.......................................................................................................................................................

.......................................................................................................................................................

.......................................................................................................................................................

.......................................................................................................................................................

.......................................................................................................................................................

.......................................................................................................................................................

.......................................................................................................................................................

.......................................................................................................................................................

.......................................................................................................................................................

.......................................................................................................................................................

V. Propozycje w zakresie rozwoju zawodowego funkcjonariusza

(określić rodzaj i zakres szkolenia zawodowego, które powinien odbyć funkcjonariusz, ewentualną zmianę jego zakresu obowiązków służbowych lub rodzaju wykonywanych czynności służbowych, biorąc pod uwagę w szczególności przydatność funkcjonariusza do pełnienia służby polegającej na wykonywaniu czynności operacyjno-rozpoznawczych albo analityczno-informacyjnych, a także, czy posiada predyspozycje do zajmowania stanowisk związanych z kierowaniem zespołem ludzi)

.......................................................................................................................................................

.......................................................................................................................................................

.......................................................................................................................................................

.......................................................................................................................................................

.......................................................................................................................................................

.......................................................................................................................................................

.......................................................................................................................................................

.......................................................................................................................................................

.......................................................................................................................................................

...........................................................................................................................

(podpis i pieczęć bezpośredniego przełożonego opiniowanego funkcjonariusza)

Pouczenie

Funkcjonariusz, który nie zgadza się z treścią opinii służbowej, może w terminie 14 dni od dnia zapoznania się z tą opinią wnieść drogą służbową, na piśmie, odwołanie do wyższego przełożonego. W przypadku nieuwzględnienia odwołania przez wyższego przełożonego funkcjonariusz ma prawo, w terminie 14 dni od dnia zawiadomienia go o tym fakcie, złożyć do Szefa Agencji Wywiadu wniosek o ponowne rozpatrzenie sprawy. Wniosek składa się na piśmie za pośrednictwem wyższego przełożonego, który rozpatrywał odwołanie. Jeżeli odwołanie rozpatrywał Szef Agencji Wywiadu, wniosek o ponowne rozpatrzenie odwołania składa się bezpośrednio do Szefa Agencji Wywiadu.

Z opinią służbową zapoznałem się

...............................................................

(data i podpis funkcjonariusza)

............................................................................................................................

(data, podpis i pieczęć wyższego przełożonego opiniowanego funkcjonariusza)

Wykonano w egzemplarzu pojedynczym - akta osobowe

Wykonał:

1 Niniejsze rozporządzenie było poprzedzone rozporządzeniem Prezesa Rady Ministrów z dnia 12 listopada 2001 r. w sprawie szczegółowych zasad i trybu opiniowania funkcjonariuszy Urzędu Ochrony Państwa oraz wzoru formularza opinii służbowej (Dz.U.2001.133.1487), zachowanym w mocy na podstawie art. 232 ustawy z dnia 24 maja 2002 r. o Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego oraz Agencji Wywiadu (Dz.U.2002.74.676).

Zmiany w prawie

Darowizny dla ofiar powodzi z zerową stawką VAT

Można już stosować zerową stawkę VAT na darowizny dla ofiar powodzi - rozporządzenie w tej sprawie obowiązuje od 18 września, ale z możliwością stosowania go do darowizn towarów i nieodpłatnych usług przekazanych począwszy od 12 września do 31 grudnia 2024 r. Stawka 0 proc. będzie stosowana do darowizn wszelkiego rodzaju towarów lub usług niezbędnych do wsparcia poszkodowanych.

Monika Sewastianowicz 18.09.2024
Lewiatan: Za reformę płacy minimalnej będą musieli zapłacić pracodawcy

Projekt ustawy o minimalnym wynagrodzeniu jest słaby legislacyjnie. Nie tylko nie realizuje celów zawartych w unijnej dyrektywie, ale może przyczynić się do pogłębienia problemów firm i spadku zatrudnienia. Nie poprawi też jakości pracy w naszym kraju. Utrwala zwiększanie presji płacowej – uważa Konfederacja Lewiatan.

Grażyna J. Leśniak 10.09.2024
Od dziś ważna zmiana dla niektórych kierowców

Nowe przepisy, które zaczną obowiązywać od wtorku, 10 września, zakładają automatyczny zwrot prawa jazdy, bez konieczności składania wniosku. Zmiana ma zapobiegać sytuacji, w której kierowcy, nieświadomi obowiązku, byli karani za prowadzenie pojazdu, mimo formalnego odzyskania uprawnień.

Robert Horbaczewski 09.09.2024
Będą zmiany w ustawie o działaniach antyterrorystycznych oraz w ustawie o ABW oraz AW

Rząd przyjął we wtorek projekt przepisów, który dostosowuje polskie prawo do przepisów Unii Europejskiej, które dotyczą przeciwdziałania rozpowszechnianiu w Internecie treści o charakterze terrorystycznym. Wprowadzony zostanie mechanizm wydawania i weryfikowania nakazów usunięcia lub uniemożliwienia dostępu do takich treści. Za egzekwowanie nowych przepisów odpowiedzialny będzie szef Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego. Od jego decyzji będzie się można odwołać do sądu.

Grażyna J. Leśniak 03.09.2024
Ustawa o rencie wdowiej niekonstytucyjna?

O zawetowanie ustawy o tzw. wdowich emeryturach jako aktu dyskryminującego część obywateli zwróciła się do prezydenta Andrzeja Dudy jedna z emerytek. W jej przekonaniu uchwalona 26 lipca 2024 r. ustawa narusza art. 32 Konstytucji, ponieważ wprowadza zasady dyskryminujące dużą część seniorów. Czy prezydent zdążył się z nią zapoznać – nie wiadomo. Bo petycja wpłynęła do Kancelarii Prezydenta 6 sierpnia, a już 9 sierpnia ustawa została podpisana.

Grażyna J. Leśniak 31.08.2024
Nalewki już bez barwników, soków i dodatkowych aromatów

We wtorek, 20 sierpnia, zaczęły obowiązywać przepisy rozporządzenia ministra rolnictwa dotyczące znakowania napojów alkoholowych. Z uwagi na tradycyjne praktyki produkcyjne stosowane przy wyrobie "nalewek", nowe zasady wykluczają możliwość ich barwienia, aromatyzowania czy też dodawania do nich soków owocowych.

Krzysztof Koślicki 20.08.2024
Metryka aktu
Identyfikator:

Dz.U.2014.503 t.j.

Rodzaj: Rozporządzenie
Tytuł: Wzór formularza opinii służbowej oraz opiniowanie służbowe funkcjonariuszy Agencji Wywiadu.
Data aktu: 24/04/2003
Data ogłoszenia: 18/04/2014
Data wejścia w życie: 01/06/2003