Jak poinformowało Ministerstwo Sprawiedliwości, które sprawowało kuratelę nad konkursem, ponad 50 licealistów z całego kraju wzięło udział w finale tej olimpiady. Młodzież wzięła udział w symulowanej rozprawie, przeprowadzonej we współpracy z Sądem Okręgowym w Ostrołęce.
Olimpiada składała się z trzech etapów. W eliminacjach szkolnych ponad 1700 uczniów z 61 szkół licealnych rozwiązywało test z wiedzy prawniczej. Do etapu okręgowego (test i praca pisemna) przeszło 216 uczestników. 56 z nich dostało się do finału, który w ostatnią sobotę (24 marca 2018 r.) został przeprowadzony w II Społecznym Liceum Ogólnokształcącym im. Toniego Halika w Ostrołęce.
28 licealistów otrzymało tytuł laureata, a 28 tytuł finalisty. Pierwsze miejsce wśród laureatów zajął Jan Sobuś II LO w Łańcucie, drugie - Arkadiusz Ważny z V LO w Bielsku-Białej, a trzecie - Dorota Weronika Wójcik z III LO w Lublinie.
Laureaci i finaliści otrzymali cenne nagrody, dyplomy i zaświadczenia. Ponadto z dziewięciu uczelni otrzymali uprawnienie do przyjęcie na studia z pominięciem postępowania kwalifikacyjnego.
Zwycięzcy olimpiady prawniczej dostaną się na prawo bez kwalifikacji
Jan Sobuś z Łańcuta, Arkadiusz Ważny z Bielska-Białej i Dorota Weronika Wójcik z Lublina zwyciężyli w X Ogólnopolskiej Olimpiadzie Wiedzy o Prawie. Jedną z nagród jest wstęp na studia prawnicze bez kwalifikacji.