Choć co roku krajowe uczelnie opuszczają tysiące absolwentów, firmom wcale nie jest łatwiej pozyskać młode talenty, które w przyszłości staną się nową elitą biznesu. – Dlatego potrzebne są takie elitarne programy stażowe jak Program Kariera, który rozwija Polska Rada Biznesu, oferując młodym ludziom nie tylko płatną praktykę w znanych krajowych firmach, ale także mentoring z udziałem czołowych przedsiębiorców i menedżerów – podkreślali przedstawiciele firm członkowskich PRB i laureaci Programu Kariera podczas śniadania „Rzeczpospolitej" nt. przyszłości programów stażowych dla najlepszych.

Jak pisze Rzeczpospolita zwracano uwagę, że wprawdzie globalna wojna o talenty dotyka już polskich firm, ale na razie koncentruje się na grupie doświadczonych specjalistów. Mniejsze znaczenie ma rywalizacja o utalentowaną młodzież, choć ostatnio widać tu zmianę. – Te z polskich firm, które myślą w kategoriach średnio i długoterminowych walczą już o dobrych stażystów. Dostrzegają potrzebę, by pozyskać młodych ludzi po najlepszych uczelniach – mówił Marian Owerko, wiceprezes PRB, przewodniczący rady nadzorczej Bakallandu i pomysłodawca Programu Kariera. Ten trend potwierdza zresztą rozwój programu, który w tym roku jest organizowany po raz 12.

Z perspektywy młodych ludzi dobrem rzadkim są wysokiej jakości staże. Uczestniczący w dyskusji laureaci Programu Kariera podkreślali, że jest ich w Polsce zbyt mało jak na ogromną rzeszę absolwentów uczelni.
Anita Błaszczak


Więcej informacji znajdziesz w serwisie Rzeczpospolita>>>>