Od 2006 roku przy SGH działa Akademicki Inkubator Przedsiębiorczości. Pod względem liczby startupów, które rozwinęły się w AIP SGH nie ma sobie równych w Polsce. Pomógł stworzyć ponad tysiąc firm.

Od ponad roku w programie studiów magisterskich SGH jest przedmiot o nazwie inkubator przedsiębiorczości, który AIP realizują razem z uczelnią. Studenci mogą dopracować na zajęciach swój pomysł biznesowy przez dwa miesiące, tak by kolejne dwa miesiące semestru testować biznes w realiach rynkowych bezpłatnie przy pomocy AIP.

SGH uruchomiła także studia podyplomowe Startup w biznesie. Z oferty mogą skorzystać nie tylko planujący rozpoczęcie własnej działalności gospodarczej, ale też pracownicy korporacji, którzy marzą o zawodowej samodzielności, a także korporacje organizujące outplacement. Studia Startup w biznesie dostarczą wiedzę i umiejętności, które pozwolą uczestnikom w sposób świadomy i profesjonalny rozpocząć działalność gospodarczą, a następnie zarządzać swoją firmą. Program studiów jest skonstruowany tak, aby uczestnicy mogli zaprojektować swój model biznesowy i przetestować go jeszcze w trakcie studiów. W tym celu studenci poprowadzą własne startupy w środowisku Akademickich Inkubatorów Przedsiębiorczości. Tu słuchacze wykorzystają zdobyte w czasie zajęć kompetencje budowania oraz prowadzenia swojej własnej działalności gospodarczej.

Studia rozpoczynają się na przełomie lutego i marca.

Program studiów poprowadzi studentów od opracowania koncepcji biznesu i modelu biznesowego nowego startupu poprzez organizację sprzedaży i zarządzania sprzedażą aż do przetestowania wypracowanych koncepcji w praktyce. Po drodze będzie także oczywiście czas na zapoznanie się z możliwymi formami prowadzenia działalności gospodarczej, aspektom finansowym oraz operacyjnym.
 

Przeczytaj także: Młodzi i ambitni – czyli dzień z życia aplikanta

Lista uczelni nagrodzonych wyróżnieniem Startup Friendly (kolejność losowa):

Szkoła Główna Handlowa w Warszawie
Szkoła Główna Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie
Politechnika Warszawska
Uniwersytet Warszawski
Uniwersytet Ekonomiczny w Krakowie
Uniwersytet Śląski
Uniwersytet Gdański
Wyższa Szkoła Finansów i Zarządzania w Białymstoku
Uniwersytet Ekonomiczny we Wrocławiu
Uniwersytet Ekonomiczny w Poznaniu

Marcin Poznań, rzecznik SGH