PKO BP chce pozyskiwać studentów
Bank wprowadził nowy pakiet składający się z konta i powiązanych z nim produktów dla grupy w wieku 1826 lat. To kolejny krok w strategii pozyskiwania młodych klientów. Wcześniej bank wprowadził program SKO w nowej elektronicznej odsłonie - informuje Rzeczpospolita.
- Wyzwaniem było zbudowanie oferty dla młodych osób w wieku 18–26 lat. To duża populacja, a jednocześnie bardzo perspektywiczna grupa i relatywnie nisko ubankowiona – tłumaczy Szymon Wałach, dyrektor pionu klienta indywidualnego PKO BP. Studentów szkół wyższych jest niemal 1,8 mln i na tę grupę poluje bank.
Z badań wynika, że po 26. roku życia klienci stają się mniej lojalni, dlatego nowa oferta opiera się nie tylko na koncie osobistym, ale pakiecie produktów, które pozwolą zbudować długotrwałą relację z bankiem – podkreślają przedstawiciele PKO BP.




