Jak poinformowano w piątek, decyzję o nadaniu uprawnień do prowadzenia tego kierunku przez Międzyuczelniane Centrum Medycyny Weterynaryjnej podjął minister nauki i szkolnictwa wyższego. - Minister podjął wczoraj decyzję, mocą której Międzyuczelniane Centrum Medycyny Weterynaryjnej otrzymuje uprawnienie do prowadzenia jednolitych studiów magisterskich na kierunku weterynaria - powiedział w piątek na konferencji prasowej prorektor ds. studenckich i polityki kadrowej Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu prof. Andrzej Sokala.

Jak wyjaśniono podczas konferencji, studia od strony formalnej prowadzone będą przez MCMW, ale rekrutacja oraz prowadzenie spraw studenckich będzie się odbywało na UMK. Zajęcia dydaktyczne będą prowadzone na wszystkich trzech uczelniach. Studia potrwają 11 semestrów, a ich absolwenci otrzymają tytuł lekarza weterynarii.

Już dzisiaj rozpoczynamy rekrutację chętnych na studiowanie tego kierunku. Potrwa ona do 20 września. Jesteśmy głęboko przekonani, że 60 oferowanych miejsc wypełnimy bez żadnego problemu. To kierunek oblegany wszędzie tam, gdzie jest tworzony, a takich miejsc w Polsce wiele nie ma - powiedział prof. Sokala.