Szczególnie ciekawe są metoda i narzędzia, które będą wykorzystane w debacie. Dzięki uprzejmości i wsparciu Centrum Demokracji Deliberatywnej na Uniwersytecie Stanforda posłużymy się opatentowaną metodą Sondażu Deliberatywnego®. Po raz pierwszy w Europie zastosujemy ją w Internecie.  Więcej szczegółów na temat metody znajduje się w załączonej notatce prasowej oraz na stronie internetowej projektu: www.cd.uw.edu.pl/sd.

Do tej pory w ramach projektu zrealizowaliśmy m.in. następujące działania:
- przygotowaliśmy platformę internetową z pomocą Centrum Otwartej i Multimedialnej Edukacji UW,
- opracowaliśmy materiały informacyjne,
- pozyskaliśmy ekspertów,
- pozyskaliśmy i przeszkoliliśmy 15 moderatorów (studenci),
- opracowaliśmy scenariusze debaty,
- zakupiliśmy słuchawki z mikrofonem dla 150 uczestników  debaty i 15 moderatorów,
- ustaliliśmy punkty odbioru słuchawek na różnych uczelniach warszawskich (we współpracy z samorządami studenckimi),
- przeprowadziliśmy test narzędzi z udziałem 70 osób (próbna debata),
- pozyskaliśmy sponsorów nagród rzeczowych dla uczestników debat.

Projekt ma charakter oddolny i sieciowy. Jego sukces będzie możliwy tylko i wyłącznie dzięki zaangażowaniu mediów akademickich. Otrzymaliśmy już deklarację wsparcia od organizacji i pojedynczych studentów. Mamy nadzieję, że i Państwo nam go udzielicie. Nie będzie to wymagało dużych nakładów. Liczymy na:
- upowszechnienie informacji o projekcie wśród studentów. Początek roku akademickiego temu sprzyja! Prosimy o wykorzystanie załączonego materiału oraz treści na stronie internetowej. Proponujemy też ewentualne skontaktowanie Państwa ze studentami – uczestnikami projektu, np. w celu przeprowadzenia wywiadu.

- wytypowanie przynajmniej jednej osoby, która będzie ambasadorem projektu. Prosimy o to, aby napisała do nas na adres cd@uw.edu.pl, a my udzielimy wszystkich potrzebnych informacji.

Najbardziej zaangażowanym organizacjom i osobom proponujemy udział w innowacyjnym projekcie, certyfikat uczestnictwa podpisany przez organizatorów (w tym naszego partnera z Uniwersytetu Stanforda), nagrody rzeczowe ufundowane przez sponsorów oraz udział w prezentacji wyników podczas konferencji i w publikacjach.

Informacje o projekcie są dostępne w Internecie pod następującymi adresami: http://cd.uw.edu.pl/sd/, a także https://www.facebook.com/sondazdeliberatywny. Ponadto w załączniku znajduje się przykładowa notatka prasowa oraz plakat.
   
Zapraszamy na spotkanie informacyjne dla przedstawicieli mediów oraz wszystkich samorządów studenckich, które odbędzie się na początku października 2012 r. Prosimy o wcześniejszy kontakt. Działania warto rozpocząć we wrześniu! Debata odbędzie się już 22 i 29 października!

Zespół Centrum Deliberacji IS UW