Rozszerzenie granic miasta Sochaczewa, w powiecie sochaczewskim, województwie warszawskiem.

ROZPORZĄDZENIE
RADY MINISTRÓW
z dnia 4 lipca 1929 r.
o rozszerzeniu granic miasta Sochaczewa, w powiecie sochaczewskim, województwie warszawskiem.

Na podstawie art. 1 i 2 ustawy z dnia 20 lutego 1920 r. w przedmiocie zaliczania osad wiejskich w poczet miast oraz zmiany granic miast na obszarze b. zaboru rosyjskiego (Dz. U. R. P. Nr. 19, poz. 92), zarządza się co następuje:
§  1.
Z gminy wiejskiej Chodaków, w powiecie sochaczewskim, województwie warszawskiem wyłącza się miejscowości: wieś Rozlazłówek o obszarze 25 ha 75 a 40 m., folwark Rozlazłów o obszarze 50 ha 33 a 83 m., wieś Janówek Duranowski o obszarze 54 ha 86 a 73 m.; zaś z gminy wiejskiej Kozłów Biskupi w tymże powiecie i województwie: wieś Boryszew do rzeki Pisi o obszarze 103 ha 57 a 59 m., wieś Rozlazłów Królewski i Rozlazłówek o obszarze 92 ha 9 a 86 m.

- i włącza się je do gminy miejskiej Sochaczew, w powiecie sochaczewskim, województwie warszawskiem.

Granica tak rozszerzonego miasta Sochaczewa jest następująca: na północy od rzeki Bzury biegnie ona w kierunku południowo - wschodnim wzdłuż starej granicy obszaru miasta, t. j. wzdłuż strumyka bez nazwy, przepływającego przy browarze Henryka Świeżyńskiego; na wschodzie: od ostatnio wymienionego strumyka w kierunku południowym wzdłuż starej granicy obszaru miasta do granicy posesji Józefa Okraski, dalej w kierunku południowo - wschodnim równolegle ze starą granicą i po przecięciu toru kolei kaliskiej w kierunku południowo - zachodnim równolegle do toru kolejowego, obejmując zabudowania stowarzyszenia rolniczo - handlowego pod nazwą "Storol" i zabudowania stacji kolejowej "Sochaczew" do pierwszego przejazdu kolejowego, skąd w kierunku południowo - wschodnim biegnie dalej wzdłuż drogi do Duranowa aż do dróżki polnej prowadzącej do Janówka Duranowskiego, stąd w kierunku południowo - zachodnim, wzdłuż ostatnio wymienionej dróżki polnej do lewego brzegu rzeki Pisi; na południu: wzdłuż lewego brzegu rzeki Pisi, w kierunku zachodnim do lewego brzegu rzeki Bzury; na zachodzie: wzdłuż lewego brzegu rzeki Bzury w kierunku północnym do południowej granicy pól wsi Rozlazłów Szlachecki, stąd w kierunku zachodnim, wzdłuż linji granicznej pomiędzy polami majątku Kuznocin i wsi Rozlazłów Królewski do szosy Sochaczew - Łowicz i przecinając tę szosę biegnie dalej w tymże kierunku do zetknięcia się z przedłużeniem drogi polnej, okalającej wieś Rozlazłówek, stąd, przecinając szosę Sochaczew - Wyszogród wzdłuż ostatnio wymienionej drogi polnej do strumyka bez nazwy i dalej w kierunku północno -wschodnim wzdłuż tegoż strumyka do rzeki Bzury.

§  2.
Wykonanie niniejszego rozporządzenia porucza się Ministrowi Spraw Wewnętrznych.
§  3.
Rozporządzenie niniejsze wchodzi w życie z dniem 1 października 1929 r.

Zmiany w prawie

Darowizny dla ofiar powodzi zwolnione z VAT

Darowizny dla ofiar powodzi zostały zwolnione z VAT - rozporządzenie w tej sprawie obowiązuje od 18 września, ale z możliwością stosowania go do darowizn towarów i nieodpłatnych usług przekazanych począwszy od 12 września do 31 grudnia 2024 r. Stawka 0 proc. będzie stosowana do darowizn wszelkiego rodzaju towarów lub usług niezbędnych do wsparcia poszkodowanych.

Monika Sewastianowicz 18.09.2024
Lewiatan: Za reformę płacy minimalnej będą musieli zapłacić pracodawcy

Projekt ustawy o minimalnym wynagrodzeniu jest słaby legislacyjnie. Nie tylko nie realizuje celów zawartych w unijnej dyrektywie, ale może przyczynić się do pogłębienia problemów firm i spadku zatrudnienia. Nie poprawi też jakości pracy w naszym kraju. Utrwala zwiększanie presji płacowej – uważa Konfederacja Lewiatan.

Grażyna J. Leśniak 10.09.2024
Od dziś ważna zmiana dla niektórych kierowców

Nowe przepisy, które zaczną obowiązywać od wtorku, 10 września, zakładają automatyczny zwrot prawa jazdy, bez konieczności składania wniosku. Zmiana ma zapobiegać sytuacji, w której kierowcy, nieświadomi obowiązku, byli karani za prowadzenie pojazdu, mimo formalnego odzyskania uprawnień.

Robert Horbaczewski 09.09.2024
Będą zmiany w ustawie o działaniach antyterrorystycznych oraz w ustawie o ABW oraz AW

Rząd przyjął we wtorek projekt przepisów, który dostosowuje polskie prawo do przepisów Unii Europejskiej, które dotyczą przeciwdziałania rozpowszechnianiu w Internecie treści o charakterze terrorystycznym. Wprowadzony zostanie mechanizm wydawania i weryfikowania nakazów usunięcia lub uniemożliwienia dostępu do takich treści. Za egzekwowanie nowych przepisów odpowiedzialny będzie szef Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego. Od jego decyzji będzie się można odwołać do sądu.

Grażyna J. Leśniak 03.09.2024
Ustawa o rencie wdowiej niekonstytucyjna?

O zawetowanie ustawy o tzw. wdowich emeryturach jako aktu dyskryminującego część obywateli zwróciła się do prezydenta Andrzeja Dudy jedna z emerytek. W jej przekonaniu uchwalona 26 lipca 2024 r. ustawa narusza art. 32 Konstytucji, ponieważ wprowadza zasady dyskryminujące dużą część seniorów. Czy prezydent zdążył się z nią zapoznać – nie wiadomo. Bo petycja wpłynęła do Kancelarii Prezydenta 6 sierpnia, a już 9 sierpnia ustawa została podpisana.

Grażyna J. Leśniak 31.08.2024
Nalewki już bez barwników, soków i dodatkowych aromatów

We wtorek, 20 sierpnia, zaczęły obowiązywać przepisy rozporządzenia ministra rolnictwa dotyczące znakowania napojów alkoholowych. Z uwagi na tradycyjne praktyki produkcyjne stosowane przy wyrobie "nalewek", nowe zasady wykluczają możliwość ich barwienia, aromatyzowania czy też dodawania do nich soków owocowych.

Krzysztof Koślicki 20.08.2024
Metryka aktu
Identyfikator:

Dz.U.1929.55.435

Rodzaj: Rozporządzenie
Tytuł: Rozszerzenie granic miasta Sochaczewa, w powiecie sochaczewskim, województwie warszawskiem.
Data aktu: 04/07/1929
Data ogłoszenia: 31/07/1929
Data wejścia w życie: 01/10/1929