Już 6 marca 2012r. rozpoczną się Prawnicze Targi On-line. Jest to już III edycja projektu organizowana przez Europejskie Stowarzyszenie Studentów Prawa ELSA Poland, który potrwa aż do 13 marca, by swoim końcem dać początek XII Prawniczym Targom Praktyk (14- 15 marca, Warszawa, Biblioteka Uniwersytetu Warszawskiego).


Prawnicze Targi On-line to projekt idealnie wpisujący się w potrzeby wszystkich studentów i absolwentów prawa w całej Polsce. Jest to szczególnie istotne ze względu na fakt, że z inicjatywą wyszli Członkowie Europejskiego Stowarzyszenia Studentów Prawa ELSA Poland czyli studenci, którzy wykorzystując swoje doświadczenie i zainteresowanie rynkiem prawniczym w Polsce, znaleźli doskonałe rozwiązanie problemu jaki stanowi wytyczenie ścieżki swojej kariery.

Witryna PTO to przede wszystkim wirtualna Hala Targowa, na której odwiedzający będą mieli okazję zapoznać się z szeroką gamą możliwości przygotowanych przez naszych wystawców. Co więcej, to nowoczesna platforma stworzona specjalnie na potrzeby projektu, dzięki której każdy zainteresowany uczestnik będzie miał szansę zapoznania się z całym spektrum ofert dotyczących zarówno praktyk jak i pracy. Portal daje przede wszystkim możliwość wirtualnego kontaktu z wystawcą, pozwala na zadawanie pytań i uzyskiwanie fachowych odpowiedzi oraz porad.

Spacer po Stolicy Kariery łudząco przypomina rzeczywiste targi pracy, jest jednak zdecydowanie wygodniejszym i bardziej praktycznym rozwiązaniem. Oprócz możliwości zapoznania się z ofertą wystawców, będzie można również przeglądać profile poszczególnych pracowników, poszerzyć swoją wiedzę na temat rynku pracy oraz planowania kariery zawodowej. Co więcej, udostępnione zostaną artykuły dotyczące praktyk studenckich oraz publikacje naukowe autorstwa wybitnych reprezentantów rynku prawniczego oraz środowiska naukowego.

Każdy odwiedzający może zarejestrować się jako uczestnik Prawniczych Targów On-line. Dzięki temu otrzyma możliwość bezpośredniego kontaktowania się z wystawcą oraz dostęp do opcji „Aplikuj online”, która umożliwia wysłanie swojej aplikacji na wybraną praktykę lub stanowisko pracy w formie elektronicznej. Zarejestrowany użytkownik może również brać udział w dyskusjach z innymi użytkownikami za pośrednictwem forum, które będzie znajdowało się w naszej Kawiarni.

Platforma Prawniczych Targów On-line jest znakomitym źródłem informacji na temat możliwości rozwoju zawodowego i ścieżek kariery, jakie każdy z nas może sobie wyznaczyć. Daje to także niepowtarzalną szansę na osobistą, a przede wszystkim, fachową weryfikację własnych kwalifikacji zawodowych.

Więcej informacji na stronie: www.StolicaKariery.pl

]]>