Niewątpliwie pomysł jest dobry. Poszerzanie świadomości prawnej Polaków już od najwcześniejszych lat szkolnych jest sprawą ważną. Nasi rodacy mają wyjątkowo niską wiedzę o prawie i w interesie wszystkich jest jej podniesienie. 
 
Zgodnie z założeniami podstawy programowej Ministerstwa Edukacji Narodowej, młody Polak powinien z łatwością poruszać się po prawie krajowym i międzynarodowym, a praktyczna znajomość postępowania cywilnego, karnego i administracyjnego – powinna być jego atutem. 
 
Jednak MEN przez pięć lat zrobił niewiele, aby przygotować nauczycieli do tego zadania. „Mam poważne wątpliwości, czy nauczyciele WOS będą w stanie w atrakcyjny i przestępny sposób przekazać tę wiedzę uczniom”, powiedziała była minister Krystyna Łybacka. Uważa ona, że MEN zmarnowało pięć lat – nie przygotowało ani studiów podyplomowych, ani kursów uzupełniających, nie zagwarantowało żadnego wsparcia dla nauczycieli.
 
Dziennikarze Rzeczpospolitej zapytali MEN o to, jakie działania podjęło w sprawie edukacji prawniczej – jednak nie otrzymali odpowiedzi. 
 
Źródło: Rzeczpospolita, 17 maja 2013 roku