VI Ogólnopolskie Dni Praktyk Prawniczych za nami! W dniach 7-18 marca 2011r., na trzynastu wydziałach prawa w całej Polsce, z inicjatywy Europejskiego Stowarzyszenia Studentów Prawa ELSA Poland, odbyły się po raz szósty Ogólnopolskie Dni Praktyk Prawniczych (ODPP).

Podczas trwania przedsięwzięcia studenci prawa mogli uzyskać informacje na temat praktyk i staży w ramach zawodów prawniczych. Podczas ODPP zaprezentowały się także firmy oraz kancelarie oferujące przyszłym prawnikom różnorodne ścieżki rozwoju zawodowego. Studenci mięli również szansę na udział w szeregu profesjonalnych warsztatów i szkoleń, podczas których doskonalili umiejętności zawodowe.

„Istotną częścią tego projektu jest prezentacja studentom korzyści płynących z uczestnictwa w Student Trainee Exchange Programme (STEP), czyli Międzynarodowym Programie Wymiany Praktyk Studenckich prowadzonym przez ELSA. Dzięki niemu mają możliwość odbycia stażu bądź praktyki w praktycznie każdym państwie europejskim. Poszukiwania ułatwia także portal Praktykiprawnicze.pl”- tłumaczy Marek Jankowski odpowiedzialny za Program w ELSA Poland.

Przedsięwzięcie cieszyło się wśród studentów olbrzymią popularnością. Chętnie brali udział w prelekcjach i prezentacjach przygotowanych specjalnie dla nich. „To świetna inicjatywa. Pokazuje, iż studenci nie są zdani sami na siebie podczas poszukiwania praktyk i uczy jak się zabrać do planowania swej kariery- twierdzi Kamila Taudul, studentka III roku prawa na Uniwersytecie w Białymstoku.

Każda edycja Ogólnopolskich Dni Praktyk Prawniczych przyciąga rzesze studentów, przedstawicieli profesji prawniczych, firm oraz mediów a ich popularność rośnie co raz bardziej. Sukces gwarantuje poruszanie aktualnych tematów stanowiących odpowiedź na obecnie istniejące potrzeby. Wszystko to sprawia, że przedsięwzięcie zyskuje miano jednego z najbardziej interesujących wydarzeń organizowanych przez organizacje studenckie w Polsce.

Więcej o przedsięwzięciu na : http://www.elsa.org.pl/odpp/ ]]>