W tym roku na największej łódzkiej uczelni - Uniwersytecie Łódzkim – najbardziej obleganym kierunkiem po względem liczby kandydatów było Prawo - wpłynęło aż 1484 zgłoszenia. Także na Uniwersytecie Wrocławskim - jeśli wziąć pod uwagę ogólną liczbę chętnych na dany kierunek, to największą popularnością cieszyło się Prawo, na które zgłosiło się 2298 osób.

Na UW, w zakończonej już rejestracji na studia licencjackie i jednolite magisterskie najwięcej chętnych było na kierunki: Ekonomia (2474 na 180 miejsc) oraz Prawo (1730 na 400 miejsc).

Prawo i studia lekarskie - to najbardziej oblegane kierunki studiów na największych publicznych wyższych uczelniach w Białymstoku.
Z danych uczelni wynika, że najwięcej osób, ponad 800, zarejestrowało się właśnie na Prawo.

Kierunek Prawno-ekonomiczny na Uniwersytecie Ekonomicznym także znalazł się w tym roku wśród najchętniej wybieranych przez przyszłych studentów. Iwona Cieślik z Uniwersytetu Ekonomicznego podała, że najwięcej osób, bo ponad 10 na jedno miejsce, zgłosiło się właśnie na ten kierunek.

Także na  Uniwersytecie Warmińsko-Mazurskim  Prawo i Administracja cieszyły się dużym zainteresowaniem maturzystów.

Na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim Jana Pawła II oraz Uniwersytecie Szczecińskim na kierunek Prawo zarejestrowane były niespełna 3 osoby na miejsce.

Na Uniwersytecie Opolskim, Prawo chciałoby studiować 676 osób, przy limicie 180 miejsc.

O studia na kierunku Administracja pyta wielu maturzystów na Uniwersytecie Ekonomicznym w Krakowie (4 osoby przypadają na jedno miejsce), Politechnice Śląskiej w Gliwicach (2,5 osoby na miejsce) oraz Uniwersytecie Opolskim.

Wśród uczelni niepublicznych, kierunki Prawo oraz Administracja, cieszyły się popularnością w Wyższej Szkole Prawa i Administracji Przemyśl-Rzeszów.