– Dostęp do wiedzy praktycznej to największa wartość studiów podyplomowych w dzisiejszych czasach, kiedy teoria jest dostępna w sieci. Studenci doceniają możliwość dyskusji, pracy na konkretnych „case studies" i rozwiązywania problemów, z którymi stykają się w pracy – podkreśla Anna Plewa, dyrektor ds. współpracy z biznesem i rozwoju studentów Akademii Finansów i Biznesu Vistula w Warszawie.

– Studia podyplomowe nabierają w dzisiejszych czasach coraz większego znaczenia, a związane jest to ze zmieniającym się dynamicznie trudnym rynkiem pracy, wymuszającym ciągłe podnoszenie kompetencji zawodowych, przez cały okres trwania kariery – podkreśla z kolei Małgorzata Gałązka-Sobotka, dyrektor Centrum Kształcenia Podyplomowego Uczelni Łazarskiego.
 
Jej zdaniem dyplom ukończenia studiów wyższych, choć powszechnie wymagany, traktowany jest coraz częściej jako punkt wyjścia do dalszego kształcenia o wymiarze praktycznym. – Stąd obserwujemy rosnące zainteresowanie ofertą studiów podyplomowych zarówno ze strony świeżo upieczonych absolwentów, jak i doświadczonych pracowników i menedżerów. Uczelnie wyższe stają się tym samym partnerem dla biznesu, administracji publicznej oraz organizacji społecznych, rozumiejąc i wychodzącym naprzeciw ich potrzebom. Co ciekawe, coraz częściej zdarza się, że po uzyskaniu tytułu licencjata studenci skupiają się na rozwoju zawodowym, decydując się na studia podyplomowe, a dopiero po jakimś czasie powracają do uwieńczenia edukacji dyplomem magistra – zauważa Małgorzata Gałązka–Sobotka.    
Źródło: Rzeczpospolita