22-letnia Magda zwyciężyła krajowy etap konkursu o staż w EF Education. Jej filmik otrzymał od internautów ponad 41 tysięcy głosów. Na spot Magdy do końca marca można głosować w międzynarodowym etapie konkursu. Rzeszowianka na razie jest druga.

- Film robiłam sama, od A do Z. Poświeciłam na to kilka dni angażując się w niego bez reszty. Przyznam, że to mój filmowy debiut. Już sam pomysł na scenariusz, reżyseria, produkcja i ‘domowe efekty specjalne’ były niezłą zabawą. A dziś okazuje się, że jeszcze mogę wygrać – mówi Magda Mieszawska. Udział w konkursie EF Global Intern 2012 jest bezpłatny. Zamiast testów i tradycyjnych rozmów kwalifikacyjnych szkoła proponuje nakręcenie trzyminutowego spotu promującego kandydata. Na filmiki głosować było można przez cały styczeń i luty. Do udziału w krajowym etapie konkursu zgłosiło się ponad 170 kandydatów, na których oddano łącznie 240 tysięcy głosów. Na autorów trzech filmików, które zebrały największą liczbę głosów, czekają płatne staże w dziale marketingu polskiego oddziału EF Education.

Do międzynarodowego etapu EF Global Intern 2012 zgłoszone zostały 24 filmy z 24 państw biorących udział w konkursie. Dzisiaj spot Magdy z 4031 głosami daje jej 2 miejsce w głosowaniu internautów. Na film rzeszowianki internauci mogą oddawać swoje głosy do końca marca klikając w link http://www.ef.pl/ globalintern. Nagrodą główną są trzymiesięczne praktyki w trzech dowolnych miejscach na świecie, w których EF Education ma swoje oddziały. Ubiegłoroczni zwycięzcy - Minjae Koo z Korei, María Catalina Rey Guerra z Kolumbii i Elia Perez de Miguel z Hiszpanii - odbyli staż m.in. w Nowym Jorku, Sydney i Singapurze.

- W EF stawiamy przede wszystkim na interakcję. I to nie tylko tradycyjną, ‘face to face’, ale też w sieci. Głosowanie na kandydatów przez Internet jest najbardziej demokratyczne. Jeśli jury tak samo jak internautom, spodoba się film Magdy, to nasza kandydatka ma duże szanse na wygraną. Poza tym, otwarta rywalizacja i budowanie społeczności w sieci dodaje wyrazu naszemu konkursowi. Osobiście życzę Magdzie powodzenia – podkreśla Marlena Szymanek, dyrektor zarządzający polskim oddziałem EF Education.

Tegoroczna edycja konkursu była pierwszą w Polsce, a trzecią na świecie. Organizator zapowiada start kolejnej w 2013 roku.

Marlena Szymanek]]>