Opłata studiów, własny biznes, wolontariat w Afryce - to tylko kilka marzeń z 27 jakie udało się spełnić w II edycji Stypendium z Wyboru. Wszystkie marzenia są warte ponad 100 tysięcy złotych.

Zakończono II edycję unikalnego programy Stypendium z Wyboru. Tym samym znamy wyniki głosowania i nazwiska szczęśliwców.

Promocja w mediach, bieganie po sąsiadach....walka o głosy

W II edycji Stypendium z Wyboru wzięło udział 727 uczestników, którzy chcieli zrealizować swoje cele związane z edukacją bądź z rozwojem kariery zawodowej. O swoje marzenia walczyli studenci, absolwenci z całej Polski i zza granicy. Na początku musieli stworzyć pracę aplikacyjną, a później zdobywali sympatię Internautów i Mecenasów. - Uczestnicy Stypendium z Wyboru do ostatniej chwili walczyli o głosy. Cały czas obserwowaliśmy ich zaangażowanie w promocję. Niektórzy z nich dotarli z informacją do mediów, inni znowu pisali maile do Mecenasów z prośbą o zagłosowanie na ich projekt – mówi Katarzyna Godlewska, prezes Fundacji Absolvent.pl. W II edycji Stypendium z Wyboru udział brały grupy i osoby indywidualne. Pieniądze zostały rozdysponowane proporcjonalnie, w zależności od ilości aplikacji z danej kategorii. W obecnej edycji 15 proc. pieniędzy przeznaczono na prace grupowe, pozostałe przyznano aplikacjom indywidualnym.

27 marzeń spełnionych Dzięki Mecenasom udało się spełnić 27 marzeń (31 laureatów – sumując osoby z pracami indywidualnymi i grupowymi).

Wśród zwycięzców znalazły się ambitne cele, związane z rozwojem kariery zawodowej i edukacją. - Zebrane pieniądze pozwolą między innymi Zuzannie rozwijać swoją karierę muzyczną, Łukasz zakupi komputer. Zaś Miłosz i Piotr będą się kształcić w branży piwowarskiej - opowiada Dominik Wiegand, członek zarządu Fundacji Absolvent.pl.

- Trzymamy kciuki za wszystkich laureatów! Mamy nadzieję, że stypendia pozwolą przyczynią się do ich rozwoju kariery zawodowej. Jednocześnie zapraszamy wszystkich ambitnych, kreatywnych, młodych ludzi do kolejnej edycji, która startuje na wiosnę – dodaje Katarzyna Godlewska, prezes Fundacji Absolvent.pl

III edycja Stypendium z Wyboru startuje już w marca 2012.]]>