Pomysł na wakacje? Nic prostszego. Właśnie rozpoczyna się III edycja projektu WŁASNOŚĆ=JASNOŚĆ realizowanego przez Fundację Rozwoju Wolontariatu pod patronatem Ministra Skarbu Państwa Aleksandra Grada.

Projekt jest skierowany jest do studentów-wolontariuszy, którzy wezmą udział w szkoleniach, a następnie zrealizują warsztaty edukacyjne z uczniami z małych miejscowości. WŁASNOŚĆ=JASNOŚĆ ma na celu rozpowszechnianie wiedzy na temat własności prywatnej i prywatyzacji - w tym prywatyzacji giełdowej i akcjonariacie obywatelskim wśród społeczności lokalnej.

Projekt obejmuje 22-godzinne warsztaty, spotkania, wymianę doświadczeń, oraz co najważniejsze niezapomniane przygody.

„Własność prywatna jest lepsza i bardziej efektywna od państwowej ponieważ ludzie lepiej dbają o dane dobro jeśli należy do nich, a nie do ogółu. Własność wspólna sprawia, że rozmywa się odpowiedzialność za daną rzecz. Dlatego przyśpieszyliśmy proces prywatyzacji i wzmacniamy rozwój polskiego rynku kapitałowego m.in. poprzez zwiększenie zaangażowania inwestorów indywidualnych – budując akcjonariat obywatelski” - mówi Aleksander Grad, Minister Skarbu Państwa.

Decyzja o organizacji III edycji projektu jest efektem powodzenia dwóch poprzednich. „Nasza przygoda z tematem rozpoczęła się w roku 2009, od tamtego czasu w projekcie WŁASNOŚĆ=JASNOŚĆ wzięło udział ponad 250 studentów z całej Polski, zrealizowaliśmy blisko 200 projektów edukacyjnych w małych miejscowościach, w których udział wzięło ponad 4500 uczniów i przedstawicieli społeczności lokalnej. Co roku staramy się rozwinąć nowy temat, w tym roku stawiamy akcent na akcjonariat obywatelski” - mówi Zdzisław Hofman, Prezes Fundacji Rozwoju Wolontariatu.

W tegorocznej edycji projektu WŁASNOŚĆ=JASNOŚĆ studenci będą mogli wziąć udział w trzydniowych szkoleniach obejmujących zakres: własności prywatnej, prywatyzacji, ze szczególnym uwzględnieniem prywatyzacji giełdowej i akcjonariatu obywatelskiego, pracy dydaktycznej i tworzenia autorskich scenariuszy zajęć. Po zakończeniu szkoleń uczestnicy w dwu-trzy osobowych grupach będą realizować projekty edukacyjne w małych miejscowościach w całej Polsce. Do udziału w projekcie zaproszeni są studenci wszystkich kierunków studiów bez względu na rodzaj uczelni, tryb studiów bądź miejsce zamieszkania.

Trzy dni spotkania wyposażyły nas w solidne podstawy wiedzy i umiejętności niezbędne do poprowadzenia autorskich zajęć, w ramach projektu WŁASNOŚĆ=JASNOŚĆ. Te zaledwie trzy dni stały się doskonałą okazją do nawiązania nowych znajomości, stworzenia projektowych teamów, zarażenia się kreatywnością i chęcią działania, którego efektem zamiast korzyści osobistych będą szczere uśmiechy uczestników zajęć. Trudne zagadnienia prywatyzacyjne stały się kolejnym ważnym puzzlem, solidnie umieszczonym w życiowej układance. A co najważniejsze, okazało się, że własność może iść w parze z jasnością, a nawet więcej, WŁASNOŚĆ to po prostu JASNOŚĆ – mówi Paulina Skiba, uczestniczka II edycji.

Udział w projekcie to szansa zdobycia wiedzy i doświadczenia, możliwość poznania interesujących ludzi i nauki u profesjonalnych szkoleniowców, to także ciekawy pomysł na wakacje. WŁASNOŚĆ=JASNOŚĆ to wreszcie udział w prestiżowym przedsięwzięciu, łączącym działania Ministerstwa Skarbu Państwa i programu społecznego „PROJEKTOR – wolontariat studencki”.

Studenci, którzy przygotują i zrealizują najciekawsze scenariusze projektów zostaną zaproszeni do udziału w bezpłatnych miesięcznych praktykach w Ministerstwie Skarbu Państwa.

Dodatkowych informacji udziela:

Agnieszka Gomółka
Koordynator Projektu
0 800 444 131, 81 532 01 83
wj@projektor.org.pl
www.projektor.org.pl
 ]]>