Kolejna Konferencja Prawa Morza na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Gdańskiego. Prawo, ekonomia, integracja europejska – to nowa propozycja Europejskiego Stowarzyszenia Studentów Prawa ELSA Gdańsk. Już 1 grudnia 2011 odbędzie się Ogólnopolska Konferencja Prawa Morskiego „Polska polityka morska – w stronę zintegrowanej polityki morskiej UE”.

Jest to druga konferencja morska organizowana przez ELSA Gdańsk; jej dumna poprzedniczka to Miedzynarodowa Konferencja Prawa Morza „Global Ocean Governance – from vision to action”, na której wystąpili m. in. Pan Jose Luis Jesus oraz Pan prof. Stanisław Pawlak z Międzynarodowego Trybunału Prawa Morza, a która odbyła się w lutym.

Sezon morski w Gdańsku nie przemija, tym razem zakres Konferencji obejmuje problematykę gospodarki morskiej oraz prowadzenia morskiej działalności gospodarczej, przede wszystkim na obszarze Morza Bałtyckiego. Ponadto poruszona zostanie problematyka związana z polskim i unijnym prawem regulującym działalność prywatną i państwową na wodach morskich oraz zagadnieniach z zakresu ekologii.

Konferencja dedykowana jest wszystkim zainteresowanym jej tematyką studentom, jak również tym którzy zawodowo zajmują się morską działalnością gospodarczą, pracują na morzu, pracownikom naukowym.

Szczegółowe informacje na temat wydarzenia można znaleźć na oficjalnej stronie internetowej: www.polityka-morska.pl

 

]]>