Tak naprawdę, to warto jest się uczyć cały czas – także rzeczy, które nie są powiązane z Twoim zawodem. W jaki sposób?

Pomysłów jest wiele:
czytaj książki. Zarówno beletrystykę jak i te naukowe, związane z twoją pracą.
chodź na wykłady, konferencje, networkingowe spotkania branżowe.
naucz się nowego języka.
zapisz się na lekcje gotowania, szycia, pierwszej pomocy.

Ale właściwie po co się uczyć? Serwis pracuj.pl podaje 5 powodów, które zachęcą do wyjścia z domu, ruszenia głową, zdobycia nowej wiedzy (niekoniecznie ściśle związanej z wykonywanymi obowiązkami) i… przeniesienia swojej kariery na zupełnie nowy poziom.

My publikujemy dwa z nich.
1) By się wykazywać, wykazywać i jeszcze… wykazywać

Aby konsekwentnie budować swój wizerunek na rynku pracy i być atrakcyjnym kandydatem dla kolejnych pracodawców, nie można zapominać, że cały czas możemy się pokazywać i wykazywać (oczywiście od najlepszej strony). Dlatego warto postawić na systematyczne podnoszenie swojej wiedzy i ciągłe edukowanie, dzięki czemu zawsze będziemy na bieżąco. A to na pewno zostanie docenione – czy to w naszym CV, czy na kolejnej rozmowie o pracę.

2) By podnieść jakość relacji interpersonalnych

Nie ograniczaj swoich obiadowych rozmów ze współpracownikami tylko do tematów pogodowych. Podyskutuj o nowej książce, którą przeczytałeś, spróbuj znaleźć rozwiązanie problemu postawionego na szkoleniu. Ludzie o szerokich horyzontach są bardzo inspirujący, a przez to działają jak magnes, przyciągając inne, równie ciekawe osobowości. Daj się więc poznać od jak najlepszej strony.

Więcej powodów znajdziesz tutaj>>>>